Yorgancıoğlu: UBP Hükümeti Tarihe İbretle Yazılacak!

0
15
Yorgancıoğlu:  UBP Hükümeti Tarihe İbretle Yazılacak!

Hükümet programıyla ilgili ikinci konuşmayı yapan Yorgancıoğlu, İrsen Küçük’ün, Ankara ziyaretinin uçak biletinin ödenmemesiyle ilgili konuda yalan söylediğini savundu.
Yurt dışı ziyaret kararlarının önceden alınması gerektiğini, kaldı ki Bakanlar Kurulu’nun İrsen Küçük’ün Ankara ziyaretiyle ilgili masrafları ödememe kararı almadığını, sadece bütçede durum tespiti yapılana kadar Özdil Nami’ninki de dahil ertelediğini söyleyen Yorgancıoğlu ile Küçük arasında gerginlik yaşandı.

“BİZ DEVLETİZ BAŞKALARI HİÇBİR ŞEY MANTIĞI ARTIK TUTMAZ”

Özkan Yorgancıoğlu, Küçük’ün hükümetin gasp edildiğini söylemesine tepki göstererek atanan bakanlara devir teslim yapmadıkları için UBP’lileri eleştirdi. Yorgancıoğlu, “Biz devletiz, başkaları hiçbir şey” mantığının artık halk arasında tutmadığını, bakanların tek tek itham edilmesinin doğru olmadığını belirtti.

Siyasal iradeden söz edenlerin geçmişte yaptıklarına bakmasını isteyen Özkan Yorgancıoğlu, “Bu ülkede ilk kez bir hükümet, kendi iç kavgasında 700’e yakın insan istihdam etti” dedi.

“KAYBETME TELAŞI YÜZÜNDEN OKUNUR”

“Kaybetmenin telaşı, Sayın Küçük’ün yüzünden, gözünden okunur” diyen Özkan Yorgancıoğlu, parti gezilerine devletin araçlarıyla, devletin personeliyle giden UBP’lilerin hükümetten giderken bazı personelin farklı ilçelere tayinini çıkardığını; bu kişilerin izne de çıkarılarak UBP gezileri için kullanıldığını savundu.

UBP döneminde siyasi tarihe ibretle yazılacak olaylar yaşandığını ileri süren CTP-BG Genel Başkanı Yorgancıoğlu, “Halkın terazisi 28 Temmuz’da hepimizi tartacak” dedi.

Seçimden sonra gelecek hükümetin bu programı devam ettirebileceği gibi yenisini de yapabileceğini belirten Özkan Yorgancıoğlu, partisinin hükümet programına olumlu oy kullanacağını açıkladı.

Yorgancıoğlu’ndan sonra DP-UG Genel Başkanı Serdar Denktaş söz aldı.