Yorgancıoğlu: Hedef 28 milletvekili

16
Yorgancıoğlu: Hedef 28 milletvekili

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa mitingi dün akşam İnönü Meydanı’nda gerçekleştirildi. Lefkoşa, Gazimağusa, İskele, Girne ve Güzelyurt bölgelerinden büyük konvoylar eşliğinde mitinge gelen CTP-BG’liler  “Birlik Mücadele Dayanışma” ve “Vur Vur İnlesin UBP Dinlesin” gibi sloganlarla İnönü Meydanı’na giriş yaptı. Kortejlerin alana girmesinin ardından miting CTP-BG’nin 50 milletvekili adayının tanıtılması ve konuşmalarla devam etti. Konuşmalarından ardından Yeni Türkü sahne aldı.  

Siber’e sevgi seli…
Başbakan ve CTP-BG Lefkoşa milletvekili adayı Sibel Siber CTP sempatizanlarından büyük destek gördü. Aday tanıtımı için Sibel Siber kürsüye çağrıldığında miting alanında olan CTP-BG’liler “Başbakan Siber” şeklinde sloganlar attı.
Siber kabusun bittiğine işaret ederek, ortada kendi “halkını hiçe sayan, gençliğinin umutlarını karartan, ülkesinin sahillerini peş keş çeken, petrol dolum tesisine evet diyen, keyfi vatandaşlıklar veren, adaleti hukuku hiçe sayan, ülke çıkarlarını hiçe sayan, adalet duygusu olmayan, eşitlik duygusu olmayan, hak hukuk tanımayan, halkını çıkarlarını değil, zümre çıkarlarını güden” Ulusal Birlik Partisi (UBP) diye bir parti olduğunu ifade ederek, UBP Hükümeti’nin halkın değil küçük bir delegenin hükümeti olduğunu ileri sürdü.

Akansoy: Statüko İnönü Meydanı’nda titriyor
CTP-BG Genel Sekreteri Asım Akansoy, statükonun en çok İnönü Meydanı’nda titrediğini söyledi. Akansoy “Değişime üç gün kaldı” dedi ve seçimde, “temiz siyaset için, her şeyin hesabını soracak, kimsenin elini öpmeyecek, inadına güçlü gelecek, Kıbrıs’a güven veren, hodri meydan diyecek bir parti” şeklinde konuştu.

Yorgancıoğlu: Tek başına iktidar olacağız
CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancığlu, CTP-BG’nin 28 Temmuz’da yapılacak seçimde 28 milletvekili çıkaracağını söyledi.
Yorgancıoğlu, UBP’nin kendi çıkarları için çalıştığını ve ancak halkı için, esnaf için, gençler için hiçbir şey yapmadığını belirtti.
CTP-BG’nin iktidar olması halinde vatandaşlıkları iptal edeceği, istihdam edilmiş kişileri işten çıkaracağına dair propaganda yapıldığını söyleyen Yorgancıoğlu, böyle bir şeyin söz konusu olmadığını anlatarak “Bu ülkede nereden gelirse gelsin herkes hak ettiğini almışsa onun hakkıdır” dedi.
Yorgancıoğlu, tüm partililerden, önümüzdeki 3 gün, tanıdıkları herkesten CTP-BG’ye oy istemelerini ve seçim günü sayım noktalarına giderek oylar sayılırken yolsuzluk yapılmadığından emin olmalarını talep etti.
“Verilen her oyun hedefine ulaştığından emin olmak için görevin sabaha kadar süreceğini” anlatan Yorgancıoğlu, CTP- BG’nin 28 milletvekili çıkarma hedefini ortaya koydu.
Yorgancıoğlu, 28 Temmuz’da “halkın ve ülkenin tarihini değiştirecek bir parti olduğunu; bu partinin 28 milletvekiliyle tek başına iktidar olacağını” söyledi.

CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, CTP-BG’nin 28 Temmuz’da yapılacak seçimde 28 milletvekili çıkaracağını söyledi

***

***

Fotoğraflar-Bertuğ Topal