En Üst

30 Mart 2017

Yorgancıoğlu: Derya’ya bu toleransı bir daha vermeyeceğiz!

Yorgancıoğlu: Derya’ya bu toleransı bir daha vermeyeceğiz!
Haber İçi Üst

Kıbrıs Ada Haber'in haberine göre, Doğuş Derya'nın MecIis'te andı bozma ve kendi hazırladığı metni okuma olayını yorumlayan Yorgancıoğlu, şaşırtan açıklamalar yaptı. Rana Sarro'nun haberi şöyle:

“Bir milletvekili bir partiden seçildikten sonra partisine karşı da sorumludur" diyen Yorgancıoğlu şunları söyledi:

“Söylediği sözleri değerlendirebiliriz. Bunlar doğru olabilir, bazı kelimelerine katılmasak da, geneline baktığımızda; insan hak ve özgürlüklerinin, eşitliğin, ayrımcılığın, karşı çıkmanın doğal bir şey olduğunu düşünüyorum, ama bir milletvekili bir partiden seçildikten sonra partisine karşı da sorumludur. Kendi başına hareket etmek doğru değil. Benim eleştirdiğim de budur."

Yorgancıoğlu, 'Doğuş Derya'nın daha farklı davranabiliyor olmanın, CTP'nin hükümetteki görevlerini yerine getirmende bir zafiyet oluşturur mu?' sorusuna karşılık da Yorgancıoğlu, “Bunun bir zafiyet oluşturacağını düşünmüyorum. Tabii ki farklı düşünen insanlara saygım vardır ama hükümet edilirken, sorumluluk doğrudan halka karşıdır. Bu bakımdan parti başkanı olarak, burada gösterdiğimiz toleransı hükümet ederken, gösterme hakkımız da yoktur. Burada gösterdiğim toleransı hükümet ederken göstermeyeceğim" şeklinde konuştu.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King