Yorgancıoğlu: Derya’ya bu toleransı bir daha vermeyeceğiz!

0
19
Yorgancıoğlu: Derya'ya bu toleransı bir daha vermeyeceğiz!

Kıbrıs Ada Haber'in haberine göre, Doğuş Derya'nın MecIis'te andı bozma ve kendi hazırladığı metni okuma olayını yorumlayan Yorgancıoğlu, şaşırtan açıklamalar yaptı. Rana Sarro'nun haberi şöyle:

“Bir milletvekili bir partiden seçildikten sonra partisine karşı da sorumludur" diyen Yorgancıoğlu şunları söyledi:

“Söylediği sözleri değerlendirebiliriz. Bunlar doğru olabilir, bazı kelimelerine katılmasak da, geneline baktığımızda; insan hak ve özgürlüklerinin, eşitliğin, ayrımcılığın, karşı çıkmanın doğal bir şey olduğunu düşünüyorum, ama bir milletvekili bir partiden seçildikten sonra partisine karşı da sorumludur. Kendi başına hareket etmek doğru değil. Benim eleştirdiğim de budur."

Yorgancıoğlu, 'Doğuş Derya'nın daha farklı davranabiliyor olmanın, CTP'nin hükümetteki görevlerini yerine getirmende bir zafiyet oluşturur mu?' sorusuna karşılık da Yorgancıoğlu, “Bunun bir zafiyet oluşturacağını düşünmüyorum. Tabii ki farklı düşünen insanlara saygım vardır ama hükümet edilirken, sorumluluk doğrudan halka karşıdır. Bu bakımdan parti başkanı olarak, burada gösterdiğimiz toleransı hükümet ederken, gösterme hakkımız da yoktur. Burada gösterdiğim toleransı hükümet ederken göstermeyeceğim" şeklinde konuştu.