Yorgancıoğlu: Demokrasi dışı girişimlerdeki artışı kaygıyla izliyoruz

12
Yorgancıoğlu: Demokrasi dışı girişimlerdeki artışı kaygıyla izliyoruz

Yorgancıoğlu yazılı açıklamasında, halka güven vermeyenlerin, seçimi kazanmak için her türlü karanlık ilişkiyi kullandığı görüşünü savundu.

“Lefkoşa Türk Belediyesi’nin batışına neden olan kirli ilişkiler ağı, bugün de seçim kazanmak için devrededir ve kullanılmaktadır. Partimizin seçim bürolarına düzenlenen şiddet içerikli saldırılara her gün bir yenisi eklenirken, aslında hedef alınan Lefkoşalının özgür iradesi ve demokrasimizdir” diyen Özkan Yorgancıoğlu, “hileli ve antidemokratik çabalarla oy avcılığı yapıldığına dair sürekli yeni bilgiler ve bulgular elde ettiklerini” bildirdi.

“KİMLİK FOTOKOPİSİ KARŞILIĞI PARA”

“Geçmişte parayla oy satıldığına dair yaygara koparanların bugün Lefkoşa’nın belirli bölgelerinde cirit attığı ve seçmenlerin kimlik fotokopilerini alarak karşılığında para verdikleri bilgisinin iddianın ötesine geçtiğini” öne süren Yorgancıoğlu, geçmişte olduğu gibi bugün de, seçim sürecinin barış ortamında geçmesi için demokrasiye sıkı sıkıya bağlı kalarak çalışmalarını disiplinli biçimde sürdürdüklerini kaydetti.

CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, Lefkoşalıların, demokrasiye ters bu tür girişimlere itibar etmeyeceklerinden emin olduklarını ancak halktan yetki talep eden partilerin halka “satılık oy” gözüyle bakacak cürette bulunmasından son derece rahatsız olduklarının bilinmesini istediklerini kaydetti.

“DEMOKRASİ HERKESE LAZIM OLUR”

“Unutulmamalıdır ki, demokrasi herkese bir gün lazım olur. Demokrasimize zarar veren çaba ve girişimlere gereken yanıt 7 Nisan’da sandıktan çıkacaktır” diyen Yorgancıoğlu, yanıtın Lefkoşalıların oylarını ve geleceklerini satmayacak kadar onurlu olduğunun en somut kanıtı olacağını; bundan ders alması gerekenlerin bir daha bu çirkin girişimlerde bulunacak cesareti kendilerinde bulamayacakları yeni bir dönemin başlamasını dilediklerini ifade etti.