Yorgancıoğlu Aslanbaba konusunda polisi göreve çağırdı

8
Yorgancıoğlu Aslanbaba konusunda polisi göreve çağırdı

Yorgancıoğlu, yazılı açıklamasında, eski hükümet partisini, 28 Temmuz seçimlerine giderken “yaşadığı dağınıklığın açığa çıkmasını gözden saklamak için akla gelmedik oyun ve senaryoları sahneye koymakla” suçlarken “Bunlardan bir tanesine bugün Meclis’te tanık olduk.  Eski başbakanın ısrarla ‘bu hükümet güvenoyu olamayacak’ iddiasının arkasında bu senaryonun olduğu da böylelikle ortaya çıkmıştır” ifadelerini kullandı.
Esas sorulması gereken sorunun, “Ejder Aslanbaba’nın bugün Meclis’te üstlendiği rolü üstlenmesi için eski hükümet partisinden kaç para rüşvet aldığı” olduğunu belirten Yorgancıoğlu, yeni kurulan hükümetin güvenoyu alması için Ejder Aslanbaba’nın oyuna ihtiyacı olmadığı; güvenoyu ‘meclis genel kuruluna katılanların yarısından bir fazlası ile alınır’ hükmünün yasalarda sabit olduğuna işaret etti.

Yorgancıoğlu şunları kaydetti:

“Şimdi ortada meclis kürsüsünde rüşvet aldığını iddia eden bir milletvekili vardır. Polis bu iddia ve itirafı dikkate alarak onun yurt dışına çıkışını engellemeli, rüşvet aldığını iddia eden milletvekilinin elindeki bilgi ve belgelere ulaşmalıdır.

Ancak bunu yaparken yalnızca bugüne yönelik iddiaları değil aynı milletvekillinin daha önce parti değiştirirken rüşvet alıp almadığının, aldıysa kimlerden aldığının da araştırılması gerekmektedir. Çünkü geçmişte de bazı gazino sahiplerinin transfer için para ödediklerini iddia etmesi henüz hepimizin aklındadır.

Halkoyu ile oluşan meclisin bu kadar itibarsızlaşmasına yönelik girişim yapmaya kimsenin hakkı yoktur. Bu nedenle polise yaptığımız çağrının önemi bir o kadar artmaktadır.”