YKP: Verdiğiniz oyun bir kuruşluk değerini bırakmazlar

22
YKP: Verdiğiniz oyun bir kuruşluk değerini bırakmazlar

YKP Boykot Eylem Komitesi üyesi Yaşar Karakaş, “Neden Boykot?” ismiyle yayınladığı yazılı açıklamada, seçim sonucunda bir kez daha “etkisiz ve yetkisiz kişilerin” Meclis’te toplanacağını savunarak, UBP, CTP-BG, DP-UG ve TDP’ye eleştirilerde bulundu ve bu partilerin iktidarda “evet” dediklerine muhalefette “hayır” diyeceklerini belirtti.

Seçim döneminde Ekonomik Paketleri reddederlerin seçimden sonra “Ekonomik Paket olmadan olmaz” dediklerini ileri süren Karakaş, “Seçilenler Meclise ister gider ister gitmez. Kimse onları ne arar ne sorar. Nisap sorunu olmasa, Meclisin yolunu da unutacaklar” görüşünü dile getirdi.

Milletvekillerinin partiler arası değişim yapmalarını da eleştiren Karakaş, bu yüzden seçimlerin hiçbir anlamının olmadığını savundu.

YKP’nin her seçim döneminde ayni şeyleri söylediğini ifade eden Karakaş, “YKP’nin oy ve makam derdi yoktur. Kimin hangi partiden seçileceğinin de önemi yoktur. Seçimden sonra efendiler nasıl olsa istedikleri tabloyu düzenlerler. Sizin verdiğiniz oyun bir kuruşluk değerini bırakmazlar. Bu seçimde sandığa gitmeyerek bu oyunu gördüğünü göster, bu oyuna alet olma” dedi.