En Üst

28 Nisan 2017

YKP kararını veriyor

YKP kararını veriyor
Haber İçi Üst

 

YKP Genel Merkezi’nde bugün düzenlenen basın toplantısında konuşan parti Yürütme Kurulu üyesi Murat Kanatlı, Parti Meclisi’nin yarın üye toplantısı yaparak eğilimi belirleme kararı aldığını aktardı.

Yarın yapılacak toplantının ardından boykot ya da seçimlerde aday gösterme kararı alınabileceğini dile getiren Kanatlı, parti içinde her iki olasılığın da tartışıldığını kaydetti.

Kanatlı, parti olarak seçimlerle ilgili nasıl bir karar alırlarsa alsınlar amaçlarının; “kadınların özel ve kamusal alanda ayrımcılığa maruz kalmalarını engellemek; Lefkoşa’ya çok kültürlü dokusunu yeniden kazandırmak; yayalarla ve bisikletlilerle dost bir şehir oluşturmak; Lefkoşa’daki iki toplumlu projeleri arttırtmak; şehri askersizleştirmek ve özelleştirmelerin önüne geçmek” olduğunu söyledi.

LTB’de ciddi usulsüzlükler olduğunun Sayıştay raporlarıyla tespit edildiğini belirten Murat Kanatlı, sorumluların ortaya çıkarılıp yargılanmasını talep etti.

Kanatlı, “Usulsüz, yasadışı alınan kredilerden dolayı Lefkoşalıların daha fazla mağduriyet yaşamaması için tüm ödemeler gözden geçirilmelidir” diyerek, Sayıştay’ın tespit ettiği usulsüz harcamalara yapılan ödemelerin durdurulması için hukuki ve toplumsal alanda ciddi çalışmalar yapılması gerektiğini belirtti.

Belediyenin “mafyadan temizlenmesi” gerektiğini belirten Kanatlı, “yasadışı istihdamlara” da karşı olduklarını söyledi.

Murat Kanatlı, “LTB’nin Kıbrıs Cumhuriyeti’ndeki hakları da göz önüne alınarak, Kıbrıs Cumhuriyeti’nin kendisi ve onun aracılığıyla yararlanabileceği kaynaklar devreye sokulmalı” dedi.

LTB’nin bugün geldiği durumda eski yönetimlerin de önemli payı olduğunu söyleyen Murat Kanatlı, Cumhuriyetçi Türk Partisi ve Toplumcu Demokrasi Partisi’ni de “yetersiz muhalefet yapmakla” suçladı.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King