Yine motor yine felaket

0
60
Yine motor yine felaket

5 SAAT DAYANABİLDİ… Alsancaklı 33 yaşındaki Tahsin Akıner, Lapta’da dün saat 09.38 sıralarında meydana gelen trafik kazası sonucu ağır yaralandı. Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde kaldırılan Akıner, hayatta kalmak için dirense de 5 saatlik yaşam mücadelesinin ardından hayata gözlerini kapadı

SEVENLERİ PERİŞAN OLDU… Tahsin Akıner’in feci ve zamansız ölümü, sevenlerini derinden sarstı. Kaza haberini alan eşi, annesi ve kardeşleri Lefkoşa Devlet Hastanesi’ne koştu. Akıner’in yaşamını yitirdiğini öğrenen aile, hastanede baygınlık geçirdi. Akıner’in eşi ve annesi “112 Acil Servis” ile Girne’ye gönderildi

4 YAŞINDA İKİ YETİM… Genç yaşta yaşamını yitiren Tahsin Akıner, ardında yüreği yanık bir anne, gözü yaşlı bir eş ve henüz 4 yaşındaki ikizlerini yetim bıraktı. Ailesine ve çocuklarına oldukça düşkün olan Akıner, Lapta’da faaliyet gösteren Şirinler Eğitim Merkezi’nin sahibiydi

YİNE MOTOSİKLET… KKTC’de son 1 ayda 3 motosiklet kazası meydana geldi. Güzelyurt anayolunda, 25 Mayıs 2013 tarihinde 29 yaşındaki Uğur Özbulut, Serhatköy anayolunda, 10 Haziran 2013 tarihinde 23 yaşındaki Abdülkadir Turhan, Lapta anayolunda dün meydana gelen motosiklet kazasında ise 33 yaşındaki Tahsin Akıner yaşamını yitirdi

Duygu ALAN
KKTC, dün güne yine acı bir haber ile başladı. Lapta’da dün sabah saatlerinde meydana gelen motosiklet kazası sonucunda motosiklet sürücüsü Alsancaklı 33 yaşındaki Tahsin Akıner, yaşamını yitirdi.
Feci kaza, Lapta’da Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde dün sabah saat 09.38 sıralarında Ali Kocabaş yönetimindeki GP 951 plakalı aracın, Tahsin Akıner yönetimindeki Lapta’dan Girne istikametine gitme olan ES 617 plakalı motosikletin önünü kesmesi sonucu meydana geldi.

 

Kurtarılamadı
Kazada GP 951 plakalı araç sürücüsü Ali Kocabaş, herhangi bir yara almazken, ES 617 plakalı motosiklet sürücüsü Tahsin Akıner, ağır yaralandı.
Tahsin Akıner, olay yerine giden “112 Acil Servis” ile Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak orada yapılan ilk müdahalenin ardından Yoğum Bakım Servisi’nde tedavi altına alındı.
Henüz hayatının baharında olan 33 yaşındaki Tahsin Akıner, hayatta kalmak için direndi ancak bedeni yenik düştü.
Akıner, 5 saatlik yaşam mücadelesinin ardından Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde Yoğum Bakım Servisi’nde hayata gözlerini kapadı.

Hastane önü mahşer yerine döndü
Genç motosiklet sürücüsü Tahsin Akıner’in yaza yaptığı haberini alan annesi, kardeşleri ve eşi, Akıner’in kaldırıldı Lefkoşa Devlet Hastanesi’ne koştu.
Tahsin Akıner’in yaşama tutunması için saatlerce dua edip, gözyaşı döken ailesi, 5 saatin sonunda aldıkları acı haber ile yıkıldı.
Akıner’in ölüm haberini alan acılı anne baygınlık geçirirken, kardeşleri ve eşi sinir krizi geçirdi.
Acılı ailenin Lefkoşa Devlet Hastanesi önündeki feryatları yürekleri dağladı.
Ayakta durmakta güçlük çeken aile, ambulans ile Girne’ye götürüldü.

Acı haber tez duyuldu
Tahsin Akıner’in ölüm haberini alan aile yakınları, Akıner’in annesinin Alsancak’taki evine akın etti.
Çevresi tarafından oldukça sevilen Akıner ailesinin bazı yakınları ise Tahsin Akıner’in Lapta’daki eşi ve çocukları ile ikamet ettiği eve koştu.
Tahsin Akıner’in sahibi olduğu Lapta’da faaliyet gösteren “Şirinler Eğitim Merkezi” nde ise dün çocuk kahkahası değil bu kez ağıt sesleri yankılandı.
Tahsin ve Pembe Akıner çiftinin yakın arkadaşlarının birçoğu Lapta’daki “Şirinler Eğitim Merkezi” ne gitti ve eş, dost tanıdıkların taziyelerini orada kabul etti.

 

Ardında iki evlat bıraktı
Eşi Pembe Akıner ile 5 yıl önce hayatını birleştiren Tahsin Akıner, 4 yıl önce dünyaya gelen ikiz kız bebekleri ile baba oldu.
Genç yaşta yaşamını yitiren Tahsin Akıner, ardında yüreği yanık bir anne, gözü yaşlı bir eş ve henüz 4 yaşındaki ikizlerini yetim bıraktı.

 

Bu son olsun
Akıner’in ölümü ile sonuçlanan feci kaza, ülkemizin kanayan yarası haline gelen ölümlü motosiklet kazalarına parmak bastı.
Evli ve iki çocuk babası olan Tahsin Akıner’in ölümü ile KKTC’de son 1 ayda meydana gelen ölümlü motosiklet kazası sayısı 3’e çıktı.
Güzelyurt anayolunda 25 Mayıs 2013 tarihinde meydana gelen ölümlü motosiklet kazasında, 29 yaşındaki Uğur Özbulut, Serhatköy anayolunda,10 Haziran 2013 tarihinde meydana gelen ölümlü motosiklet kazasında, 23 yaşındaki Abdülkadir Turhan, Lapta anayolunda dün meydana gelen ölümlü motosiklet kazasında ise 33 yaşındaki Tahsin Akıner yaşamını yitirdi.

Araç sürücüsü tutuklandı
Tahsin Akıner’in yaşamını yitirdiği feci kazada, GP 951 plakalı araç sürücüsü Ali Kocabaş, gözaltına alındı.
Ali Kocabaş, kazanın ardından ifadesinin alınması sonucu dün öğleden sonra Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç önüne çıkarıldı.
Ölümlü kaza zanlısı Ali Kocabaş hakkında soruşturmayı yürüten polis, mahkemede verdiği ifadede, soruşturmanın henüz yeni başladığını belirterek, alınması gereken ifadeler, kazaya ilişkin temin edilmesi gereken kanıtlar olduğunu belirtti.
Akıner ailesinin de yaşadığı acı dolayısıyla zanlıya tepkili olduğunu ifade eden polis, zanlının 3 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Mahkeme, zanlı Ali Kocabaş’ın 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.