Yılın gençleri onlar

0
54

(Fotoğraflar: Mustafa ŞENAL)

Yılın Genç Kızı ve Genç Erkeği Yarışması’nda ikincilik tacını giyenler Selin Demiray ile Emrullah Öğdüm, üçüncülük tacı ise Ceren Koşar ile Berkat Dericioğlu’nun oldu

Ülkemiz gençliği dün akşam yılın gençleri seçilmek için İskele Festivali’ne akın etti. Erkeklerde Aytan Tosun kızlarda ise Fatoş Meliz Taygun’un jüri önüne çıktığı yarışmada podyum ışıl ışıldı.
Koreograf -sunucu Bülent Günkut’un düzenleyip sunduğu Yılın Genç Kızı ve Yılın Genç Erkeği Yarışması İskele Açık Hava Kültür Salonu’na bir canlılık getirdi.  Seçkin jüride ise Güner Burgul, Meral Adalı, Mustafa Kabasakal, Mehmet Günkut, Baykan Gürses Özdağ, Sibel Çakıcı, Beste Kızıl, Mehmet Yıldız, Sami Hamidi, Demet Ülkü, Emine Yahat Orun ve Gülsev Ekmekçi yer aldı.
İskele Festivali ve Havadis Gazetesi iş birliğiyle düzenlenen yarışmada ülkemizde yaşayan 13-19 yaş arasındaki gençler başarılı bir şekilde podyum geçişlerini yaparak o heyecanlı dakikaları beklemeye koyuldular.
Bu heyecanın sonunda ise 13 kişilik jürinin yaptığı değerlendirmeler doğrultusunda Yılın Genç Kızı Fatoş Meliz Taygun, Yılın Genç Erkeği ise Aytan Tosun seçildi. Selin Demiray ile Emrullah Öğdüm ikinci olurken üçüncülük tacını ise Ceren Koşar ile Berkat Dericioğlu’u taktı.

Taçlar devredildi, ödüller verildi
Yılın Genç Kızı ve Genç Erkeği Yarışması finalinde dereceye girenlere nakit para ödülü dağıtıldı.
Yarışma kapsamında dereceye girenlere çeşitli armağanlar ve plaketler de verildi. Yarışmanın geçen yılki birincileri Beste Kızıl ile Hasan Uluel taçlarını  devrederken oldukça mutluydu.

Sanatçılar renk kattı
Yarışma boyunca gençlerin heyecanını yatıştıran ise Bülent Günkut’un sunumu kadar ülkemiz sanatçılarının söylediği şarkılar oldu.
Adamızın başarılı isimlerinden, Ayşegül Zaim, Fahriye Özay, Bahar Gökhan  birbirinden güzel şarkılarını İskele Festivali’ne ve yarışmaya katılanlar için söyledi. Gençlerin kıyafet değişiminde sahneyi hiç boş bırakmayan sanatçılar geceye ayrı bir renk kattı.
(yarışma 1..2..3)
(yarışma 7)
MUTLULUKLARI GÖZLERİNDEN OKUNDU… 2013 yılının Genç Kızı ve Genç Erkeği seçilen Fatoş Meliz Taygun ve Aytan Tosun’un objektifimize poz verirken oldukça mutlu oldukları gözlerden kaçmadı…
(Yarışma 4)
HAVADİS’TEN PLAKET… Gazeteniz Havadis’in de sponsor olduğu Yılın Genç Kızı ve Genç Erkeği Yarışması’nda birinci seçilen Fatoş Meliz Taygun’a plaketini, Havadis Gazetesi Magazin ve Spor Müdürü Mustafa Özsoy takdim etti…