Yıldızların dokunulmazlığı…

0
11

Başkent derbisinin Federasyon Kupası versiyonu tam anlamı ile kan, ihtiras ve intikam barındıran buram buram Brezilya dizisi tadında geçti.

Yenicami’nin ufaktan ligde devam eden umutlarına karşın Küçük Kaymaklı’nın sezona sarıldığı tek dal olan kupada yola devam tutkusu beraberinde ihtirası getirdi. Uzun yıllardan beri gölgesinde kaldığı rakibinden Yenicami’nin yarı finali alması intikamı. Ve havada; tribünde alkolün etkisiyle sahaya giren taraftarın her an için dökme olasılığı yüksek kan ve buram buram viski kokusu vardı.
İşin gerçek tarafı ligin ikinci yarsından anlaşılmaz bir şekilde arka arkaya aldığı mağlubiyetlerle yarıştan kopan tempo kaybeden Kaymaklı’nın yüzde yüz bir değişimle hala daha lig yarışında bulunan Yenicami’nin seviyesine performansını çekmesi zordu. Ve yarışmanın doğasında olduğu gibi beklenen son kaçınılmaz oldu. Turu daha fazla istermiş gibi görünen Kaymaklı saldırdı, Debola ve Yaşınses’le kaçmaz denilen pozisyonlar buldu ancak bunları tabelaya yansıtacak beceriyi gösteremeyince kalesinde verdiği belki de ilk önemli pozisyonda beyaz bayrağı çekerek deniz sezonunu beklemeye başladı.
Savunmaya iyi yaslanan Yenicami, sabrının karşılığını yarı finali görerek aldı. Hücum görevini ileride Massa, kanatlarda ise Çıdamlı ve Murat Gertik’e bırakan kartal, geriye kalan oyuncularıyla tipik bir kupa takımının yapması gereğini sahaya yansıttı. İlk yarıda Okan Kibar’ın hatalarını rakibin değerlendirememesi büyük şans olurken Osman Emiroğlu ne etliye nede sütlüye karışan Evren’i 46’da dışarı alarak büyük bir gediği kapattı. Massa’nın çabasına karşın Çıdamlı ve Murat’ın hücumda neredeyse kayıpları oynaması tahammül sınırlarını zorladı. Ancak skoru her an değiştirme becerisi bulunan yeteneklerin her ne isterse olsun oyunda tutma ısrarı Yenicami’nin artısı oldu. Murat’ın yarattığı pozisyonda Ünal’ın dokunuşu yıldızların dokunulmazlığı olduğunu mesajını rakip kulübeye de gönderdi.
Mehmet Malek’i ilk kez bu kadar kötü gördüm. Debola’nın hareketinde eğer kart çıkacaksa bunun kırmızı olması gerekliliği, Ünal’in gol sonrasında rakip tribünlerin önünde tahriki, hastanelik olan Yasin Kurt’un pozisyonunda faulü bile vermemesi, maç boyunca sürekli konuşan her karara itiraz edenlere göz yumması kabul görmedi.
Kaymaklı tribünlerinde sanırım bir pub açılmasının zamanı geldi. Yönetim bunu artık bir gözden geçirmesi gerekiyor, kutu bira, şişe bira black, red fark etmez bilumum çeşit alkol ürünü alenen tüketildiğine göre bari kulübe bir gelir kaynağı daha elde edilir.
Maçın güvenliği Allah’a emanetti ki, şanstan birinin başına bir şey gelmeden başta Yenicami kalecisi Ali Duvarcı olmak üzere birkaç aklıselim kişiye dua edilmeli. 
Defalarca sahaya giren bir seyirci karşısında 2-3 polis acizleri oynayıp maçın bitiş düdüğünü dakikalarca yan hakemin arkasında bekleyen muhtemelen alkollü seyirciyi alıkoyamadıktan sonra ne amaçla sahaya geldikleri merak konusu.