En Üst

24 Nisan 2017

Yıldız’ın soruşturması tamamlandı

Yıldız’ın soruşturması tamamlandı
Haber İçi Üst

Lefkoşa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi ekipleri tarafından hafta içi evinde ve kullanımındaki araçta yapılan aramada ele geçirilen uyuşturucu madde ile ilgili gözaltına alınan zanlı Abdurrahman Yıldız, dün teminat maksatlı yeniden mahkemeye çıkarıldı.
Mahkeme, zanlının yurt dışına çıkışını yasaklayarak bu maksatla kimlik ve pasaportunun polise teslim edilmesine, Ceza Mukayyitliği’ne 5 bin TL nakit para yatırması ve KKTC uyruklu bir kefilin 30 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesi koşulu ile serbest bırakılmasına emir verdi.

Olay nasıl olmuştu?
Abdurrahman Yıldız’ın yönetimindeki EL 326 plakalı araca ve zanlının evine hafta içi düzenlenen operasyonda, aracının kül tablasında, içerisinde Hint Keneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunan ucu yanık, elle sarılmış sigara izmariti bulunmuştu.
Aynı gün mahkeme emri ile zanlının evine düzenlenen operasyonda ise evin yatak odasında uyuşturucu işinde kullanılan 2 adet pet şişe ve foil kağıdı ile 2 adet saksı içerisine ekili vaziyette 3 kök Hint keneviri türü bitki bulunmuş, zanlı gözaltına alınmıştı.
Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan Abdurrahman Yıldız hakkında soruşturma maksatlı 3 gün tutukluluk emri alınmıştı.

Serbest bırakıldı
Mahkemenin teminat şartlarını yerine getiren uyuşturucu zanlısı Abdurrahman Yıldız, davaları görüşülünceye dek tutuksuz yargılanmak üzere dün serbest bırakıldı.

 

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King