En Üst

23 Nisan 2017

Yiğitcan: Kıbrıs Türk gençliğini uyanmaya çağırdı

Yiğitcan: Kıbrıs Türk gençliğini uyanmaya çağırdı
Haber İçi Üst

Yiğitcan, Kıbrıs Türk halkına bunu yaşatanları ve reva görenleri esefle kınayarak, Kıbrıs Türk Halkı’nı ve Kıbrıs Türk Gençliğini uyanmaya çağırdı.Federasyon Başkanı Türker Yiğitcan yaptığı açıklamada, adada Türk varlığının mevcut olduğu günden itibaren Yüce Türk Ulusu’nun çıkarları ve hakları doğrultusunda canla kanla varoluş mücadelesi veren Kıbrıs Türk Halkı’nın, Anavatan olarak kabul ettiği ve bunca yıl şükranla ve minnetle göbekten bağlılığını her platformda dile getirdiği Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Anadolu İnsanına halen daha gönülden ve yürekten bağlılığının tartışılamayacağını söyledi.

Yiğitcan, 1963’lü yıllardan itibaren ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda pek çok izolasyon ve ambargolara maruz kalan Kıbrıs Türk halkının, Anadolu Halkı’nı her zaman yanında hissettiğini ve kendine büyük bir moral ve motivasyon kaynağı olarak gördüğünü belirtti.

Yiğitcan, Akdeniz’e kıyısı olan tüm ülkelerin yanı sıra denize bağlantısı olmayan Makedonya, Sırbistan, Andorra ve San Marino’nun da yer aldığı 24 ülkenin katılımıyla gerçekleşen ve 9 Haziran’da açılışı Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Mersin’de yapılan 17. Akdeniz Oyunları’na KKTC olarak katılamamanın kendilerini üzdüğünü kaydetti.

“Aslında bu bir nevi iyi de olmuştur. Çünkü bütün gerçekler orada açıkça gözler önüne serilmiştir. Bunca yıldır hem Türkiyeli hem de yerli siyasilerimiz tarafından tüm ambargoların, izolasyonların tek sorumlusu olarak gösterilen ‘‘Rum Tarafının’’, yani ne bizim ne de Türkiye Cumhuriyeti’nin tanımadığı Kıbrıs Cumhuriyeti’nin Bayrağı ve sporcuları, Sn. Recep Tayyip Erdoğan tarafından ayakta iki eliyle selamlanmış ve alkışlanmışlardır” diyen Yiğitcan, Kıbrıs Türk halkına yıllarca bu sahte masalları anlatanları, bunu yaşatanları ve reva görenleri esefle kınayarak, Kıbrıs Türk Halkı’nı ve Kıbrıs Türk Gençliğini artık uyanmaya çağırdı.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King