En Üst

25 Nisan 2017

Yerlisi çıktı ithali durdu

Yerlisi çıktı ithali durdu
Haber İçi Üst

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu zerdali, erik, kayısı gibi meyvelerin ve karpuzun ithalinin durdurulduğunu açıkladı.
Amcaoğlu, zerdali, erik, kayısı gibi meyvelerin ithalinin durdurulduğunu ifade ederek, geçtiğimiz yıl da üretimi döneminde zerdali ithalini durdurduklarını anımsattı.
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Amcaoğlu, Esentepe Zerdali Üreticileri Birliği üyelerini kabulde yaptığı konuşmada, yerli üretimi destekleme yönünde adımlar attıklarını, söz konusu ürünlerin ve karpuzun ithalinin durdurulduğunu vurguladı.
Amcaoğlu, üreticinin ve tüketicinin haklarını koruyacak düzenlemeyi getirecek “Toptancı Hal Yasası”nın da gündemlerinde olduğunu ifade etti.
Meclis tatile girmeden yasanın çıkmasını umduğunu kaydeden Ali Çetin Amcaoğlu, yasayla fiyat belirleme konuları ile komisyoncuların üreticiden aldığı ürünlere uygulayacağı kıstasın belirleneceğini söyledi.
Amcaoğlu, Su Projesi’nin hayata geçmesiyle Kuzey Kıbrıs’ta üretimin istenilen noktaya geleceğini de vurguladı.
Bakanı ziyaretlerinde sıkıntılarını ve isteklerini dile getiren üreticiler ise, dolunun bölgelerinde hasara yol açtığı bilgisini vererek, zararlarının karşılanmasını istedi.
Üreticiler, ithalat konusunda da değindi.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King