En Üst

25 Nisan 2017

Yeniden Conan’ı canlandıracak

Yeniden Conan’ı canlandıracak
Haber İçi Üst

Yapım şirketi Universal Pictures, Schwarzenegger’in Barbar Conan’ın kral oluşunu anlatan “The Legend of Conan” filmi için kamera karşısına geçeceğini açıkladı. Projenin yapımcılığını üstlenen Fredrik Malmberg, filmin, ölüp Valhalla’ya gitmeden önce yeni bir savaşa girmek isteyen Conan’ın öyküsünü anlatacağını söylüyor. 65 yaşındaki Schwarzenegger ise bu karakterini çok sevdiğini ve yeniden Conan’ı canlandırmaktan onur duyacağını ifade etti.

İki filmin hasılatı  70 milyon dolar

Ünlü oyuncu ilk kez 1982’de ‘Conan the Barbarian’ ve 1984’te de ‘Conan the Destroyer’ filmlerinde rol almış, bu karakter Schwarzenegger’ın dünya çapında ün kazanmasını sağlamıştı. İki film sadece ABD ’de 70 milyon dolar hasılat yapmıştı.

Yazar Robert E. Howard’ın yarattığı ‘Kimmeryalı Conan’ karakterinin maceraları ilk kez 1932’de ‘Weird Tales’ dergisinde yayımlandı. Howard’ın 1936’da intihar etmesinin ardından De Bjorn Nyberg tarafından yeniden yazılan öyküleri, 1970’lerde çizgi roman olarak yayımlanarak dünya çapında ün kazandı.

Büyük Moğol imparatoru Cengiz Han’dan esinlenen Howard, Conan’ı, babasının intikamını almak isteyen gözü kara bir savaşçı olarak tasvir etmişti.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King