Yenicami’den Halil’e 150 bin TL

12
Yenicami’den  Halil’e 150 bin TL

Süper Lig’de gelecek sezon şampiyonluk hedefleyen Yenicami çok yüksek ücret karşılığı bir transfer daha gerçekleştirdi. Kartal, Cihangir’in ve Milli Takım’ın golcü futbolcusu Halil Turan’ı 150 bin TL bonservis bedeli ile dün renklerine bağladı. Halil Turan’ın bugün imza atması bekleniyor

Başkent’in siyah-beyazlı ekibi Yenicami’de transfer fırtınası devam ediyor. Cihangir’in ve Milli Takımımızın golcü futbolcusu Halil Turan 150 bin TL bonservis bedeli ile dün Yenicami’ye transfer oldu. Diğer futbolcuların yaşanan transferlerde duydukları bu rakamlar ile ayaklandıkları da öğrenildi.

Bugün imza bekleniyor

Yaklaşık 2 haftadan beridir Cihangir yönetimi ile temas halinde olan Yenicami dün bu transferi gerçekleştirdi. Uzun süre yaşanan pazarlıklar sonrasında 150 Bin TL’ye anlaşma sağlandığı ve Yenicami’nin bonservisi ile birlikte Halil Turan’ı renklerine bağladığı öğrenildi. Cihangir’de bazı yöneticilerin Halil Turan’ın gitmesini istemediği ancak bu rakamın kabul edilmesi ile Başkan Aytaç Karavezirler’in bu transfere onay verdiği öğrenildi. Halil Turan bugün Yenicami forması ile imza atacak.

Transfer devam ediyor

Yenicami’de teknik sorumlu Hasan Topaloğlu’nun göreve gelmesinden sonra Bülent Avcan başkanlığındaki yönetim kurulunun transfer taarruzu devam ediyor.  Bağcıl’dan Erbay, Çetinkaya’dan Uğur Paşa, Serhan ve Serkan Önet kardeşlerden sonra Cihangir’den Halil Turan’ı da renklerine bağlayan Yenicami’de transfer arayışları devam ediyor. Yenicami geçtiğimiz sezon da yüksek bonservis bedelleri ile transferler yapmıştı.
Kulüplerin birçoğu maddi olanaksızlıklardan sıkıntı yaşarken, sistemin daha sağlıklı işlemesi ve mali düzenlemeler için Kulüpler Birliği’nin “çalıştay” düzenlediği gün Yenicami’nin astronomik rakamla futbolcu transferi yapması kadrodaki diğer futbolcuların da gözünü açtı.