Yenicami’den, Alayköy’e köprü

17 Haziran 2013 Pazartesi | 15:29
Yenicami’den
Kıbrıs Town Houses

 Küçükler Alayköy’de “Futbol Şöleni”nde buluşacak. 22 Haziran Cumartesi yer alacak organizasyonla projenin ilk adımı atılacak

Süper Lig ekiplerinden Yenicami Ağdelen Kulübü, öz kaynak çalışmalarını gün geçtikçe büyütmeye devam ediyor.
Siyah-beyazlıların eski başkanı Kaan Kaner döneminde başlatılan ve Osman Emiroğlu tarafından yönetilen Yenicami Spor Akademisi, Bülent Avcan başkanlığında oluşan yeni yönetimle, yeni hedeflere doğru ilerliyor.
Üçüncü yılını geride bırakan Yenicami Spor Akademisi özellikle futbolda kurmuş olduğu öz kaynak sisteminin verimlerini çoktan almaya başladı bile.
Yeni sezon öncesinde boş durmayan ve öğrencilerin yaz dönemini en verimli şekilde geçirebilmeleri adına önümüzdeki hafta sonu yaz dönemi hazırlıklarına başlayacak olan Yenicami, ülkemizde bir ilki de gerçekleştirmiş olacak.
Akademi, yeni dönemde ülke futboluna birçok yıldız futbolcu kazandırmış ve genç nüfusu çok olan Alayköy Spor Kulübü ile de “kardeş kulüp” projesine imza atmaya hazırlanıyor.

KKTC’de bir ilk
Yenicami Ağdelen Kulübü ile Alayköy Spor Kulübü arasında gerçekleştirilen görüşmeler sonunda iki camia, alt yapı projesiyle ülkede bir ilke imza atacak.
Yenicami Ağdelen Kulübü Altyapı Sorumlusu Enver Kahveciler, Öz Kaynak Şubesi İdarecisi Osman Emiroğlu, U 19 Takımı Antrenörü Sedat Devecioğlu ile birlikte Alayköy Spor Kulübü Başkanı Osman Sarıkaya, Yenicami Basketbol Akademisi ve Alayköy Spor Kulübü Antrenörü Okan Karademir bu amaçla geçtiğimiz günlerde bir araya gelerek ülkede ilk kez hayata geçecek bu proje hakkında toplantı gerçekleştirdi.

22 Haziran’da “futbol şöleni”
Yenicami ve Alayköy idarecileri toplantı sonrasında önemli kararlar alarak, iki kulüp geleceğe yönelik güzel bir projeye imza attı.
Toplantıda Yenicami Futbol Akademisi öncülüğünde, Alayköy Spor Kulübü Futbol Akademisi oluşturulması kararlaştırılırken, 22 Haziran Cumartesi, Alayköy Halı Sahası’nda, Yenicami Futbol Akademisi’ne bağlı 8-10, 10-12 ve 12-14 yaş takımları sporcuları ile Alayköylü miniklerin bir araya geleceği “Futbol Şöleni” ile önemli bir başlangıç yapılacak.

Öz kaynağa önem veriyoruz…
Yenicami Ağdelen Kulübü Altyapı Sorumlusu Enver Kahveciler ve Öz Kaynak Şubesi İdarecisi Osman Emiroğlu konu ile ilgili yaptıkları ortak açıklamada; yaklaşık 3 yıl önce kurulan Yenicami Futbol Akademisi’nin sistemli bir şekilde çalışmalarına devam ettiğini bu çalışmaların sonuçlarını da almaya başladıklarını dile getirdi.
Kurumsal bir yapı oluşturma yönünde, daha da büyüyüp gelişmek istediklerini anlatan sorumlular, Lefkoşa’nın hemen dibinde, genç nüfusu çok olan ve ülke futboluna üst liglerde mücadele eden birçok yıldız futbolcu çıkaran Alayköy’e, yardım eli uzatarak bu bölgede bir öz kaynak çalışması yapmanın büyük fayda getireceğine vurgu yaptı.

Buna ihtiyacımız vardı
Alayköy Spor Kulübü Başkanı Osman Sarıkaya ile Yenicami Basketbol Akademisi ve Alayköy Spor Kulübü Antrenörü Okan Karademir ise ülkede bir ilk olacak bu güzel projeye uzun zamandır ihtiyaç olduğuna işaret etti.
Alayköy’ün yıllardır yükselme liglerinde mücadele verdiğini ve üst liglere çıkılması yönünde önlerinin devamlı kesildiğini savunan sorumlular tepkili konuştu. “Alayköy’ün üst liglere çıkmasını istemiyorlar. Köyümüzde ülke sporunda birçok branşta yetenekli sporcular yer alıyor ancak tüm bunlardan başka kulüpler faydalanıyor. Sorun futbolumuzda da aynı durumda. KKTC’nin ‘gol kralı’ Yasin Kansu, Birinci Lig’de ‘gol kralı’ olan Özgür Ongun ve üst liglerde forma giyen birçok futbolcuyu buna örnek gösterebiliriz” şeklinde yorum yapan iki sorumlu “Kendi köyümüzün çocuklarını artık Yenicami öncülüğünde kuracağımız Futbol Akademisi ile bilinçli ve eğitimli bir şekilde yetiştirerek hem ülkemize hem de köyümüze birçok yıldız futbolcu kazandıracağız” diyerek bu konudaki kararlılığa da vurgu yaptı.