Yenicami minikleri şampiyon

4 Ağustos 2013 Pazar | 13:31
Yenicami minikleri şampiyon
Kıbrıs Town Houses

BİRİNCİ YENİCAMİ: Toplam 3 hafta üzerinden gerçekleşen turnuvada son maçlar dün Gazimağusa Canbulat Stadı’nda oynanırken, turnuva sonunda Yenicami 10 puanla birinci, Dumlupınar 8 puanla ikinci Türk Ocağı da 7 puanla üçüncü oldu

Okan KARADEMİR

Ünlü spor markası Adidas’ın ülke futbolunun altyapısına katkı vermek amacıyla düzenlediği ve 3 hafta üzerinden gerçekleşen “Adidas Kupası”  dün oynanan son maçlarla tamamlandı.
Yenicami, Dumlupınar ve Türk Ocağı U15 takımlarının yer aldığı, turnuvada son hafta maçları dün Gazimağusa Canbulat Stadı’nda yapıldı.
Günün ilk maçında Türk Ocağı Dumlupınar’ı 2-1 yenerken, ikinci karşılaşmada Yenicami Türk Ocağı’nı 2-0’la geçti.
Günün son maçında ise Dumlupınar Yenicami’yi 1-0 mağlup etti.
Toplam 3 hafta üzerinden gerçekleşen turnuva sonunda Yenicami 10 puanla birinci olurken, Dumlupınar 8 puanla ikinci Türk Ocağı da 7 puanla üçüncü oldu.
Turnuva sonunda düzenlenen ödül töreninde Adidas Mağazası Genel Direktörü Ali Oraloğlu tarafından katılımcı takım ve oyunculara kupa ve madalyaları takdim edilirken, Adidas Mağazası her oyuncuya %10’luk hediye çeki verdi.
Turnuvada ayrıca Yenicami’den Ahmet Sivri, Dumlupınar’dan Yıldıray Fenercioğlu ve Türk Ocağı’nda Cevdet Alıcı ise gelecek vadeden futbolcu ödülüne layık görüldü.
Adidas Mağazası Genel Direktörü Ali Oraloğlu turnuva sonunda yapmış olduğu açıklamada, ülke futbolunun altyapısına katkı vermek amacıyla başlattıkları “Adidas Kupası”nı geleneksel hale dönüştürerek her yıl daha fazla takımın katılımı ile düzenleyeceklerini söyledi.

Dün alınan sonuçlar:
Türk Ocağı: Dumlupınar: 2-1
Yenicami- Türk Ocağı: 2-0
Dumlupınar-Yenicami: 1-0

Puan durumu
Takım  O  G  B  M  P
1.Yenicami  6  3  1  2  10
2.Dumlupınar  6  2  2  2  8
3.Türk Ocağı  6  2  1  3  7