Yeni trend avuç içi estetiği

11

Japonya'da popüler olan el falında, falcılar aldıkları 50 Euro karşılığında kişilerin avuç içlerindeki çizgileri yorumlayarak gelecekleri hakkında tahminde bulunuyorlar. Baktırdıkları faldan memnun olmayan müşterilerin geleceklerini değiştirmek istemeleri üzerine ortaya çıkan bu yeni estetik ameliyatta, elektrikli bıçak yardımıyla istenilen çizginin daha uzun hale gelmesi sağlanıyor.

Daily Mail'in haberine göre, Japonya'da bulunan bir plastik cerrahi kliniğinde gerçekleştirilen bu işlemde kişi başı 662 Euro alınıyor. Yaklaşık 20 tane operasyon gerçekleştiren Doktor Matsuoka, operasyonun 10 ile 15 dakika arasında sürdüğünü ve avuç içindeki yara izinin bir ay süre içerisinde iyileştiğini açıkladı.

Erkeklerin para ve başarı çizgisini uzattırmayı talep ettikleri belirtilirken, kadınların aşk ve evlilik çizgilerini uzatmak istedikleri kaydedildi. Operasyonun işe yarayıp yaramadığı sorusuna doktor, "Bir kadının evlilik çizgisini uzattım ve yakın zamanda evlendi. İki müşterimin şans çizgisini uzattım ve piyangoyu kazandılar. Ama bu ameliyatın etkili olup olmadığını kanıtlayamaz çünkü plasebo etkisi de olabilir" yanıtını verdi.

Kaderlerini bu yöntemle değiştireceklerine inanan kişi sayısının gittikçe artmasıyla reklam vermeyi durduklarını belirten Matsuoka, bazı inananların ise estetik cerrahi yerine kalemle çizgilerini uzattıklarını ifade etti.