Yeni Sistem’in LYS Gururu

0
204
Yeni Sistem’in LYS Gururu

Bakiye LORD

 YGS sonuçlarında Yeni Sistem olarak büyük bir onur yaşadıklarını, bu gururu LYS’de de katlanarak devam ettirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen dershane yöneticileri, öğrencilerin aldıkları derecelerden oldukça memnun.
Derece alan fakat basın toplantısına katılamayan öğrenciler; Umur Güven Dil-2 puan türünde Kıbrıs 2’ncisi Dil-1 puan türünde Kıbrıs 3’üncüsü Dil-3 puan türünde ise Kıbrıs 5’incisi oldu. Enver Kasapoğlu, Dil-1 puan türünde Kıbrıs 4’üncüsü Dil-2 puan türünde ise Kıbrıs 5’incisi oldu.

Adataş: Kitlesel başarıda öncü oldular
Dereceye giren öğrencilerin yanında 150 öğrencinin de LYS’de başarı göstererek her zaman olduğu gibi kitlesel başarıda da öncü olduğunu belirten dershane yönetim temsilcisi Ali Adataş şunları söyledi:
“Dershanemiz öğrencisi Cansu Yalçın tüm MF-1,MF-2,MF-3,MF-4 puan türlerinde Kıbrıs birincisi gelirken, öğrencimiz Emren Bitirim ise TS-1,TS-2 puan türlerinde hem Kıbrıs birincisi hem de Türkiye 145’incisi gelmiştir. Yaklaşık 1.5 milyon öğrenci arasında ilk bine girmek bile büyük başarı kabul edilirken Türkiye genelinde 145’inci gelmek, Emren için olduğu kadar bizim için de büyük bir gurur oldu. Bunun altını çizmek isteriz.
Son 10 yılda 1211 öğrencimizi Türkiye’deki seçkin üniversitelerde eğitim olanağı sağladık. İnşallah bu yıl kazanan 150 öğrencimizi de buna ekleyerek bu müthiş başarımızı devam ettirmiş olacağız. Görüldüğü gibi dershanemiz her yıl olduğu gibi bu yıl da Kıbrısımızın gururu oldu. 
Toplum olarak başarıya muhtaç olduğumuz bu zamanda bize bu gururu yaşatan tüm çocuklarımıza ve onlara emeği geçen gerek okulda gerekse dershanede tüm öğretmenlerimize de ayrıca teşekkür ederiz.”

Öğrenciler ne dedi?
Cansu Yalçın:
“Girne 19 Mayıs TMK öğrencisiyim. Sınavlarda; MF-1,MF-2,MF-3,MF-4, puan türlerinde Kıbrıs birincisi oldum. Çok yoğun ve sıkıntılı bir süreç geçirdim. Hedefim olduğu için çalışmalarımdan sonra yetersiz olduğumu düşünerek hep kendimden şüphe duydum ve sürekli çalıştım. İyi bir derece aldım ve mutluyum. Hacettepe Üniversitesi’nde tıp eğitimi almak isterim.”

Emren Bitirim:
“Gazimağusa TMK öğrencisiyim. Sınavlarda; TS-1,TS-2 puan türlerinde hem Kıbrıs birincisi hem de Türkiye 145’incisi geldim. Sınavlarda çok sıkıntı ve stres yaşadım. İlk olarak YGS’de çok az çalışmıştım. Notum beklediğimden de düşük gelmişti. LYS için ise çok çalıştım. Hatta bu süre 2 aylık bir süreydi ve dershane ile okuldaki öğretmenlerim bana çok yardımcı oldular. Akademisyen olmak isterim. Tatilde bol bol kitap okuyup, dinlenmek isterim.”

 

 

 

 

 

Damla Yeşilmeşe:
“Lefkoşa TMK öğrencisiyim. Sınavlarda; MF-3 puan türünde Kıbrıs üçüncüsü geldim. Yaşanabilecek en stresli dönemi atlattım. LYS’de matematik beni çok zorladı, ama fen kurtardı diyebilirim. Amatör olarak müzikle uğraşırım arkadaşlarımla kurduğumuz grubun solistliğini yaparım. Hacettepe’de tıp okumak isterim. Sınavlar hayatımı çok kısıtlamıştı şimdi eksik kalan her şeyi devam ettirmek için uğraşacağım ve güzel bir tatil geçireceğim.”

 

 

 

 

 

Baran Bayraktaroğlu:
“Lefkoşa TMK öğrencisiyim. Sınavlarda; MF-1,MF-2,MF-4 puan türlerinde Kıbrıs 3’üncüsü MF-3 puan türünde ise Kıbrıs 4’üncüsü oldum. Çok zor bir süreçti. Hayatım dershane okul ve ev arasında geçti. Şimdi güzel bir tatil geçirmek ve bol bol kitap okumak isterim. İstanbul veya Ankara’da fizik okumak isterim.”

 

 

 

 

 

 

Suzan Düzkar:
“Girne 19 Mayıs TMK öğrencisiyim. MF-1,MF-2,MF-3,MF-4 puan türlerinde Kıbrıs 5’incisi oldum. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde estetik doktorluğu üzerine eğitim almak isterim. Sınavlar çok sıkı bir çalışma gerektiriyordu. Çalışmalarımda hep klasik müzik dinledim. Müzik ders çalışmalarımda bana hep huzur verdi diyebilirim. Aileme ve öğretmenlerime bana güvendikleri için çok teşekkür ederim.”

 

 

 

 

 

 

 

İlayda Büşra Başboğa:
“BEAL öğrencisiyim. TM-3 puan türünde Kıbrıs 2’ncisi TM-2 puan türünde Kıbrıs 4’üncüsü TM-1 puan türünde ise Kıbrıs 5’incisi oldum. Hacettepe’de diş Hekimliği okumak isterim. Sınavlara sıkılmadan sistemli bir şekilde katıldım. Derecemi programlı ders çalışmaya bağlarım. Bu yüzden dershane rehber öğretmenime çok teşekkür ederim.  Hobi olarak uğraştığım, spor ve keman derslerime tekrar başlayıp, bol bol kitap okuyarak güzel bir tatil geçirmek isterim.”