Yeni Ford Transit Kıbrıs’ta

0
228
Yeni Ford Transit Kıbrıs'ta

 

Ford Transit ailesinin yeni üyeleri Transit Custom ve Tourneo Custom KKTC’de satışa sunuldu. Ford’un efsanevi ticari aracı Transit ürün ailesinin yeni üyeleri, yüksek konforlu Transit Custom ve Tourneo Custom modellerinin satışına başlandı. Yeni ürün ailesinde minibüs, van ve kombi gövde tipleri ile zengin donanım seçenekleri bulunuyor.

Sağlamlık ve dayanıklılık ile özdeşleşen Transit artık lüks, teknoloji ve tasarım ile de ön plana çıkıyor.

8 ve 9 koltuklu versiyonlara sahip Tourneo Custom Trend, Titanium ve Titanium Plus olmak üzere 3 donanım seviyesine, kısa ve uzun şasi olmak üzere 2 farklı gövde tipine sahip. Yine uzun şasi ve kısa şasi gövde tiplerine sahip Transit Custom’ın Kombi ve Van olmak üzere farklı tercihlere hitap eden iki versiyonu bulunuyor. Transit Custom Trend ve Deluxe olmak üzere iki farklı donanım seviyesi ile sunuluyor.

Kullanıcıya düşük kullanım maliyeti ve dayanıklılıkları ile fayda sağlayan Transit Custom ve Tourneo Custom sahip olduğu 2.2 litrelik geliştirilmiş Duratorq TDCi dizel motoru ile sınıfının en düşük yakıt ekonomisi sunuyor. 100PS, 125PS ve 155PS’lik güçlerle sunulan yüksek torklu ve Euro5 normlarını karşılayan 2.2 litrelik Duratorq motor standart olarak Otomatik Start/Stop sistemine sahip. Ortalama 6,6 litre/100 km’lik yakıt tüketimi ve 174 gr/km’lik CO2 salımı ile mevcut Transit'e göre yüzde 8'e varan bir düşüş anlamına geliyor.

Ford'un en yeni binek otomobillerinde yer alan akıllı araç teknolojileri, ailenin bu yeni ticari üyelerinde de mevcut. SYNC sistemi; sesli komutlarla çalan müziği yönetme, telefonla arama yapma, gelen aramaları yanıtlamanın yanı sıra, olası bir kazada sürücünün cep telefonu üzerinden 112 acil yardım servisini lokal dilde, otomatik olarak arıyor ve Ford Acil Durum Yardımı, kaza yerinin GPS koordinatlarını ilgili yere bildiriyor. ESP ve Dinamik Tork Kontrolüne ek olarak sürücü, yolcu, yan ve perde hava yastıkları standart olarak sunulurken, iç aynaya entegre edilen geri görüş kamerası ile yeni nesil sürüş destek sistemi, istemeden şeritten ayrılma durumunda sürücüyü uyararak, yüksek güvenlik sağlıyor.