YDÜ, 2. Lig yolunda

4 Temmuz 2013 Perşembe | 11:23
YDÜ
Kıbrıs Town Houses

 Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol takımı yeni sezonda Türkiye Kadınlar Deplasmanlı Basketbol 2. Ligi’nde yer almak için harekete geçiyor

Yakın Doğu Üniversitesi Basketbol Şube Sorumlusu Bilgin Güldoğuş lig için gerekli prosedürleri araştırmaya başladı

Tonguç KOTAK

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı yeni sezonda Türkiye Kadınlar Deplasmanlı Basketbol 2. Ligi’nde yer almak için harekete geçiyor.
Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetimi, Kıbrıs Türk Basketbol Federasyonu’nun müracaatına olumlu yanıt vererek bu sezondan itibaren Türkiye deplasmanlı Kadınlar 2’inci Ligi’ne KKTC’den bir takımı almayı onayladı.

YDÜ, Türkiye’ye doğru

KKTC’de kadın basketbolunun durmasının ardından arayışa giren Yakın Doğu Üniversitesi, KKTC Basketbol Federasyonu ile Türkiye Basketbol Federasyonu’nun anlaşmaları üzerine Türkiye Kadınlar Basketbol Deplasmanlı 2. Ligi’nde oynama kapısı açıldı.
Bu doğrultuda Yakın Doğu Üniversitesi Basketbol Şube Sorumlusu Bilgin Güldoğuş bu lig için istenenleri araştırmak için harekete geçti.
Yakın Doğu Üniversitesi hem deplasmanlı ligin maliyetini hem de diğer gelir ve giderleri de araştırarak okul yönetimine sunacak. Durum incelendikten sonra Yakın Doğu’nun ligde yer alıp almayacağı belli olacak.

Son tarih 26 Ağustos

Bu arada 2013-2014 sezonunda Türkiye Kadınlar Basketbol İkinci Ligi’nde (TKB2L) mücadele etmek isteyen kulüpler için başvuru süreci başladı.
TKB2L’de yer almak isteyen kulüplerin gerekli evrakları Ligler Direktörlüğü’ne teslim etmeleri için son tarih, 26 Ağustos 2013 olarak belirlendi.
Kulüplerin, katılım şartlarını yerine getirip faks (0212 547 68 36) ile başvuru yaptıktan sonra belgeleri posta aracılığı ile Ligler Direktörlüğü’ne ulaştırmaları gerekiyor.