En Üst

26 Temmuz 2017

Haber Üst

Yaz için En Doğal Maske

Haber İçi Üst
Haber Yazı İçi

Malzemeler

2 yumurta beyazı
1/4 taze sıkılmış portakal suyu

Hazırlanışı

İki yumurta beyazını bir bardağın dörtte biri kadar taze sıkılmış portakal suyu ile karıştırın ve yüzünüze sürün. 15 dakika kadar bekletin ve kurumasını bekleyin. Daha sonra ılık suyla cildinizi yıkayın. Bu maske gözeneklerin açılmasını ve cildinizin daha parlak görünmesini sağlayacak.

Yüzünüz mevsime uysun

Kış aylarında soğuk havanın etkisiyle kuruyan, çoğu zaman canlılığını kaybeden cildiniz baharla birlikte hava almak ister. Cildinizin isteğini vermek ise sizin elinizde. Ona nefes aldırmak için yapmanız gereken ilk şey, cildinizi günde iki defa olmak şartıyla temizlemek, tonikle silmek ve nemlendirmek olmalı.

Ayrıca cildinizi buhar banyosu ile sevindirebilirsiniz. Bunun için evde bir leğene sıcak su doldurup içine biraz nane ya da lavanta gibi güzel kokular atarak, başınızı havluyla kapatabilirsiniz. Cildinize nefes aldırmanız için 5-10 dakika yeterli olacaktır.

Cilt bakımında en önemli konulardan biri de nemlendirici maske uygulaması. Eğer kuru bir cildiniz varsa haftada bir kez hazır aldığınız ya da kendi yaptığınız bir maskeyle cildinize kaybettiği nemi geri kazandırabilirsiniz.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Live Score & Live Score App