En Üst

30 Mart 2017

YAŞ kararları açıklandı

Haber İçi Üst

Sever, Cumhurbaşkanlığı Basın Ofisi'nde düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün YAŞ kararlarını onayladığını bildirdi.Kuvvet komutanlıklarına ilişkin atamaların da imzalanıp onaylandığını belirten Sever, buna göre, Kara Kuvvetleri Komutanlığına Orgeneral Hulusi Akar, Deniz Kuvvetleri Komutanlığına oramiralliğe terfi eden Koramiral Recep Bülent Bostanoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanlığına orgeneralliğe getirilen K orgeneral Akın Öztürk, Jandarma Genel Komutanlığına iseOrgeneral Servet Yörük'ün atandığını kaydetti.

Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin (EDOK) Komutanı K orgeneral Salih Zeki Çolak, Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Yalçın Ataman, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Ahmet Turmuş, 3. Ordu Komutanı ise Korgenaral Ümit Dündar oldu.

Genelkurmay İkinci Başkanı K orgeneral Yaşar Güler olurken Hava Kuvvetleri KomutanıOrgeneral Mehmet Erten ise Yüksek Askeri Şura üyeliğine getirildi.

Genelkurmay Başkanlığından bu yıl rütbe bekleme süresini dolduran 41 general ve amiralin kadrosuzluk nedeniyle 30 Ağustos 2013'ten itibaren, 2 generalin ise yaş haddini doldurduğu için 1 Eylül 2013'ten itibaren emekli olacağı bildirildi.

34 GENERAL VE AMİRAL BİR ÜST RÜTBEYE YÜKSELTİLDİ

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, 30 Ağustos 2013'ten geçerli olmak üzere, 34 general ve amiral bir üst rütbeye, 50 albay ise general ve amiralliğe yükseltildi. 33 general ve amiralin görev süreleri ise bir yıl uzatıldı.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King