Yarışmaya sayılı günler

9

İskele Festivali kapsamında, gazeteniz Havadis’in sponsorluğunu üstelendiği ve organizatörlüğünü Bülent Günkut’un gerçekleştirdiği Yılın Genç Kızı ve Erkeği Yarışması’na sayılı günler kaldı.
6 Temmuz Cumartesi gecesi gerçekleştirilecek olan yarışmaya 13-19 yaşındaki tüm gençler yanlarına iki kıyafet alarak katılabilecekler. Biri günlük biri abiye olacak kıyafetlerle saat 18.30’da başlayacak olan yarışma seçkin jürinin oyları sonucunda sona erecek.
Yarışma organizatörü Bülent Günkut’un gazetemize yaptığı açıklamasında 1982 yılından beridir süregelen bu yarışmanın kurucusu olmaktan çok büyük mutluluk ve gurur duyduğunu belirtti.
Günkut sözlerine şöyle devam etti: “Bu yarışma bir geleneksel olarak 13-19 yaşları arasındaki gençlerin yarışmasıdır. Kendine güvenen çağdaş kültürlü sportif kız ve erkeklerin iki ayrı kıyafetle podyuma çıktığı ve de seçkin seçici kurul önünden geçerek Yılın Genç Kızı veya Yılın Genç Erkeği  unvanını kazanmak için bir festival yaz anısı bir gençlik anısıdır.
1982  yılından beri böyle anlamlı ve amaçlı bir yarışmada sunucu ve koreograf  olarak yer almanın onur ve gururu içindeyim. Dileğim nice yıllar daha İskele Festivali ile özdeşleşen bu yarışmamı 30. yıldan  41 kere maşallah yıllarına taşımaktır.
Bu yıl da  6 Temmuz Cumartesi gecesi yeni gençler yeni 2013 heyecanları ile İskele Açıkhava Kültür Merkezi’nde yılın gençleri olabilmek için, 6 Temmuz Cumartesi günü saat 18.30’dan itibaren başlayacak final için buluşacaklardır. Şimdiden tüm katılımcı gençleri yürekten kutlar başarılar dilerim.”