En Üst

26 Nisan 2017

Yarın yağmur çarşamba don olayı var

Yarın yağmur çarşamba don olayı var
Haber İçi Üst

Havanın yarın parçalı, az bulutlu, sabah saatlerinde kısa süreli hafif yağmurlu olacağı, çarşamba günü ise sabah saatlerinde hafif don olayı görüleceği belirtildi.

Meteroloji Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, 2- 8 Mart  tarihleri arasındaki periyodun ilk günüyle ikinci yarısı hava alçak basınç sisteminin, diğer günler ise yüksek basınç sistemi ile genellikle üst atmosferdeki soğuk hava kütlesinin etkisi altında kalacak.

ÇARŞAMBA SABAH YER YER HAFİF DON VAR

4 Mart-11 Mart tarihleri arasındaki bir haftalık tahmini hava raporu ise şöyle açıklandı:

“Salı günü hava parçalı ve az bulutlu, sabah saatleri kısa süre hafif yağmurlu olacak. Çarşamba açık az bulutlu, sabah saatleri yer yer hafif  don olayı görülecek. 7 Mart Perşembe günü hava açık ve az bulutlu, zamanla parçalı çok bulutlu, cuma parçalı çok bulutlu, bir ara yer yer hafif yağmurlu olacak. 9 Mart Cumartesi hava parçalı ve az bulutlu, pazar günü parçalı çok bulutlu ve yer yer sağanak yağmurlu, 11 Mart pazartesi günü parçalı bulutlu geçecek.” 
                                                                
En yüksek hava sıcaklığı; iç kesimler ve sahillerde; periyodun ilk günlerinde 16 – 18 santigrad diğer günlerde ise 19 – 21 santigrad dolayında seyredecek.

Rüzgar; genellikle kuzey ve doğu, periyodun son günlerinde ise güney ve batı yönlerden orta kuvvette, yer yer kuvvetli olarak esecek.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King