Yalova da sezonu açtı

2 Ağustos 2013 Cuma | 12:12
Yalova da sezonu açtı
Kıbrıs Town Houses

TAKIMDAN KİMSE AYRILMAYACAK… Teknik direktör Derviş Dağman, mevcut kadrolarını koruyacaklarını ve yabancı transfer haklarını iki Hollandalı oyuncudan yana kullanacaklarını belirtti. Dağman ayrıca bu sezon Süper Lig’de hedeflerinin ilk 5’te olmak olduğunu söyledi

HOLLANDALILAR 10 AĞUSTOS’TA GELECEK… Başkan Mustafa Mertekçi, transferde nokta atışı yaparak kadrolarını güçlendireceklerini ve iki Hollandalı oyuncunun 10 Ağustos’ta takıma katılacağını ifade etti

Gürsel KARAGÖZLÜ

Süper Lig’in yeni ekiplerinden Yalova, dün Bostancı Fikri Karayel Stadı’nda yaptığı idman ile yeni sezonu açtı. Başkan, yönetim kurulu üyeleri, teknik heyet ve 25 futbolcunun katıldığı ilk antrenmanda neşeli görüntüler ortaya çıktı. Süper Lige yeni çıkan Yalova’da teknik direktör Derviş Dağman’ın yardımcılıklarını Haldun Oktay ve Atınç Eratoğlu yapıyor. Yeni sezonda mevcut kadronun korunacağı Yalova’da, iki Hollandalı oyuncunun yanı sıra kiralık transfer döneminde bir orta saha ve bir forvet transfer edilecek. Yalova’da 4 oyuncu da alt yapıdan A Takıma yükseltildi.

“İki Hollandalı alacağız”

13 yıl aradan sonra Süper Lige yükselen Yalova’da Teknik Direktör Derviş Dağman, mevcut kadrolarını koruyacaklarını söyledi. Hiçbir oyuncunun takımdan ayrılmayacağını belirten Dağman, “28 Eylül’de başlayacak olan yabancı transfer döneminde görüştüğümüz iki Hollandalı oyuncu imzaları atacaklar. Mevcut kadromuzu koruma taraftarıyız ve hiçbir oyuncumuz takımdan ayrılmayacak. Ayrıca 4 tane alt yapıdan A takıma takviye yaptık. Kiralık döneminde de bir orta saha ve bir forvet alarak transferi bitireceğiz. Bu sene Süper Lig’de hedefimiz ilk 5’te olmak” dedi.

“Transferde nokta atışı yapacağız”
Teknik direktör Derviş Dağman’ın açıklamalarından sonra açıklama yapan Yalova Başkanı Mustafa Mertekçi, transferde nokta atışı yaparak kadrolarını güçlendireceklerini söyledi. İki Hollandalı oyuncu ile yapılan görüşmelerin olumlu geçtiğini belirten Başkan Mertekçi, “Hollandalı oyuncularla yaptığımız görüşmeler çok iyi gidiyor. Anlaştık diyebiliriz. Kendileri 10 Ağustos’ta takıma katılacaklar ve yabancı transfer dönemi açıldığında iki oyuncu da sözleşme imzalayacak. Hocamız ile yaptığımız görüşmelerde kendisi mevcut kadronun korunmasını ve belli noktalarda takviye yapmak istediğini belirtti. Biz de yönetim olarak hocamızın raporu doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.