Y. Boğaziçi şampiyonluğa koşuyor: 3-2

8 Nisan 2013 Pazartesi | 14:36
Y. Boğaziçi şampiyonluğa koşuyor: 3-2
Kıbrıs Town Houses

 

Yer: Y.Boğaziçi OEM Stadı

Hakemler: Serkan Şimşek, Ahmet Dayı, Evren Karademir
Y.Boğaziçi: Ersoy, Musa, Mustafa, (Dk. 90 Talat),Cafer, (Dk. 60 İbrahim Gökova), Hüseyin, Mehmet Sakallı, Abdullah, Türker, (Dk. 87 Ahmet), Yusuf, Mehmet Turgut, Mehmet Barkınay
Gönyeli: Batuhan, Çağakan, Reşat, Tonguz, (Dk. 67 Sermet), Ahmet, Jacques, Muhammed, Berhun, (Dk. 82 İbrahim), Ulaş, Selçuk, Hasan Kanlı
Goller: Dk.65 Hüseyin, Dk.78 Türker, Dk.85 Mehmet Turgut (Y.Boğaziçi), Dk.22-Dk.55 Hasan Kanlı (Gönyeli)

Hakan ÇAĞLIYAN

Telsim 1. Lig’de kritik haftalara girerken lider Y. Boğaziçi 23. haftada konuk ettiği Gönyeli’yi 2-0 geriye düştüğü maçta 3-2 yenerek hem liderliğini sürdürdü hem de takipçileri ile arasındaki puan farkını açtı.
Karşılaşmanın 19. dakikasında Musa’nın uzaktan sert şutunu Batuhan çift yumrukla uzaklaştırdı.
22. dakikada Gönyeli’nin kullandığı köşe vuruşundan gelen topa Hasan Kanlı çok iyi yükseldi ve kafa ile topu Yeni Boğaziçi filelerine gönderdi. (0-1)
İlk devre 1-0 konuk ekip Gönyeli üstünlüğünde geçildi.
İkinci yarının 55. dakikasında gelişen Gönyeli atağında sağ çaprazda topla buluşan Hasan Kanlı çok sert vurarak kendisinin ve takımının ikinci golünü attı. (0-2)
61. dakikada Y. Boğaziçi’nde Abdullah’ın vuruşu savunmaya da çarparak üst kale direğinden auta gitti.
65. dakikada Türker’in kafa ile kale sahası içerisine indirdiği topa gerilerden gelen Hüseyin kafa ile vurdu ve farkı bire indirdi. (1-2)
78. dakikada ev sahibi takımdan Türker penaltı noktasından çok güzel bir vole vurdu ve skora denge getirdi. (2-2) 85. dakikada Y. Boğaziçi rakip ceza sahası dışında serbest vuruş kazandı. Yapılan ortada Mehmet Turgut’un kafa vuruşu üst kale direğine de vurarak Gönyeli filelerine gitti ve Y. Boğaziçi 2-0 geriden geldiği maçı 3-2 kazanmayı başardı.
Yakın takipçilerinin puan kaybı yaşadığı haftada lider Y. Boğaziçi puanını 43’e çıkararak hem liderliğini sürdürdü hem de takipçileri arsındaki puan farkını 6’ya çıkardı.
Gönyeli ise 31 puanda kalırken, play-out bölgesindeki takımlarla arasındaki puan farkı kapandı.