Vefasızlığın böylesi

0
35
Vefasızlığın böylesi

Duygu ALAN

KKTC’de Atleks Sanverler Ortaokulu’ndan sonra eğitim adına yapılan alanındaki ikinci büyük yatırım olan “Tosunoğlu Okul Öncesi Eğitim Merkezi”nin tabelaları hükümet eli ile söküldü.
Tosunoğlu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Tosunoğlu, konu ile ilgili Havadis’e açıklamada bulunarak, “Okulu devlete devrederken tek talebimiz özerk bir yapıda olmasıydı. Ancak UBP hükümeti, talebimizi yerine getirip okulu özerk bir yapıya kavuşturmadığı gibi tabelalarını da söktü. Bu yapılan sadece şirketimize yönelik değil, Kıbrıs Türk halkına yönelik bir husumettir” dedi.
Hasan Tosunoğlu, Tosunoğlu Grup’un Lefkoşa’da Ekim 2008 tarihinde 1 milyon 50 bin TL’ye inşa ederek devlete devrettiği “Tosunoğlu Okul Öncesi Eğitim Merkezi”nin sökülen tabelalarının en kısa sürede yerine takılmaması durumunda her türlü yasal haklarını kullanacaklarını kaydetti.

“Tosunoğlu Okul Öncesi Eğitim Merkezi”
“Tosunoğlu Okul Öncesi Eğitim Merkezi” Tosunoğlu Grup tarafından Ekim 2008 tarihinde 1 milyon 50 bin TL’ye inşa edilerek devlete devredildi.
Birleştirilmiş sınıfların bulunduğu “Tosunoğlu Okul Öncesi Eğitim Merkezi” 170 öğrenci kapasiteli olarak dönemin en son teknolojisi ile donatıldı.
Tamamen Tosunoğlu Grup’un öz kaynakları ile inşa edilen “Tosunoğlu Okul Öncesi Eğitim Merkezi” düzenlenen tören ile KKTC’nin 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, dönemin TC Lefkoşa Büyükelçisi, dönemin Başbakanı Ferdi Sabit Soyer ve dönemin Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Canan Öztoprak tarafından açılarak 2008 yılında eğitim hayatına kazandırıldı.

Tosunoğlu: Bu bir husumettir
Tosunoğlu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Tosunoğlu, konu ile ilgili Havadis’e açıklamada bulunarak, okulun tabelalarının sökülmesini kınadıklarını belirtti.
Devletten hiçbir katkı almadan inşa ettikleri okulu devlete hiçbir menfaat gütmeden devrettiklerini söyleyen Tosunoğlu, “Tek talebimiz okulun özerk bir yapıda olmasıydı” dedi.
Hasan Tosunoğlu, “UBP hükümeti, talebimizi yerine getirip okulu özerk bir yapıya kavuşturmadığı gibi tabelalarını da söktü. Bu yapılan sadece şirketimize yönelik değil, Kıbrıs Türk halkına, eğitim hayatına yönelik bir husumettir” şeklinde konuştu.

“Yasal hakkımızı kullanacağız”
Hasan Tosunoğlu, “Tosunoğlu Okul Öncesi Eğitim Merkezi”nin sökülen tabelalarının en kısa sürede yerine takılarak yapılan hatanın düzeltilmesini istedi.
Tosunoğlu, “Tabelaların takılmaması durumunda, her türlü yasal hakkımızı kullanacağımızı Havadis aracılığı ile ilgililere üzülerek bildirmek istiyorum” dedi.

Şirkete 1 milyon 50 bin TL’ye mal olan “Tosunoğlu Okul Öncesi Eğitim Merkezi” 170 öğrenci kapasiteli olarak dönemin en son teknolojisi ile donatıldı


“Tosunoğlu Okul Öncesi Eğitim Merkezi” 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, dönemin TC Lefkoşa Büyükelçisi, dönemin Başbakanı Ferdi Sabit Soyer ve dönemin Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Canan Öztoprak tarafından açılmıştı