En Üst

29 Mart 2017

Uyuşturucuya Geçit Yok

Uyuşturucuya Geçit Yok
Haber İçi Üst

Duygu ALAN
Lefkoşa’da önceki akşam Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Ekipleri tarafından Behçet Erkal’a ait araçta yapılan aramada, yaklaşık bir gram ağırlığında Bonzai türü uyuşturucu madde ele geçirildi.
Uyuşturucu olayı ile ilgili araç sahibi 21 yaşındaki Behçet Erkal ve uyuşturucu olayı ile ilgili ile bağlantısı olduğu tespit edilen 22 yaşındaki İbrahim Halil Yumuşak, tutuklandı.

Aranan 1 kişi daha var
Uyuşturucu zanlıları Behçet Erkal ve İbrahim Halil Yumuşak, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde dün yargıç karşısına çıkarıldı.
Zanlılar hakkında soruşturmayı yürüten polis memuru, Lefkoşa’da 24 Mayıs 2013 tarihinde saat 19.30 sıralarında Mehmet Akif Caddesi üzerinde görevli polis ekipleri tarafından Behçet Erkal’a ait GF 093 plakalı araçta arama yapıldığını, yapılan aramada yaklaşık bir gram ağırlığında Bonzai türü uyuşturucu madde ele geçirildiğini söyledi.
Polis memuru, araç sahibi 21 yaşındaki Behçet Erkal’ın gözaltına alındığını ve zanlının polise gönüllü ifade vererek, suçunu kabul edip, söz konusu Bonzai türü uyuşturucu maddeyi zanlı İbrahim Halil Yumuşak’tan aldığını söylediğini belirtti.
Zanlıdan yapılan sorgu üzerine ismi tespit edilen zanlı İbrahim Halil Yumuşak’ın da aynı gün Lefkoşa’da tespit edilerek gözaltına alındığını söyleyen polis, uyuşturucu olayı ile ilgili 1 kişinin daha arandığını ve kayıp olduğuna inanılan kanıtlar olduğunu ifade etti.
Polis memuru, zanlılar hakkında soruşturmanın henüz tamamlanmadığını belirterek soruşturmanın selameti açısından zanlıların 3 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yumuşak: Hayatımda hiç uyuşturucu görmedim
Mahkemeden söz hakkı alan zanlı İbrahim Halil Yumuşak, “Hayatımda hiç uyuşturucu görmedim. Bir kez bile kullanmadım. Görmediğim şeyi satmam da mümkün değil. İstenilen her türlü tahlili de yaptırabilirim” diye kendini savundu.
Mahkeme, her iki zanlının da soruşturma maksatlı 3 gün süre ile poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King