Uyuşturucu zanlısı turist cezaevinde

24 Ağustos 2013 Cumartesi | 09:56
Uyuşturucu zanlısı turist cezaevinde
Kıbrıs Town Houses

Ercan Havaalanı’ndan salı günü saat 00.45 sıralarında KKTC’ye giriş yapmak istediği sırada Narkotik köpeğinin tepki vermesi sonucu, çantasında yapılan aramada ele geçirilen 3 gram Hint keneviri türü uyuşturucu olayı ile ilgili mahkeme emri ile 2 gündür poliste tutuklu bulunan zanlı Ramazan Çiğdemir, dün teminat maksatlı yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Turist geldi, cezaevine gitti
Zanlı hakkında mahkemede ifade veren polis memuru, Ramazan Çiğdemir’in Ercan Havaalanı’ndan salı günü saat 00.45 sıralarında KKTC’ye giriş yapmak istediği sırada Narkotik köpeğinin tepki vermesi sonucu çantasında yapılan aramada 3 gram Hint keneviri türü uyuşturucu madde bulunduğunu ve zanlının gözaltına alındığını kaydetti.
Mahkeme emri gereği zanlının 2 gündür poliste tutuklu olduğunu belirten polis memuru, Ramazan Çiğdemir’in KKTC’ye turist vizesi ile giriş yaptığını ve KKTC’de herhangi bir yasal bağının bulunmadığını söyledi.
Zanlı hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını belirten polis, zanlının yargılanıncaya dek mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.
Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde teminat talebi ile yargıç önüne çıkarılan zanlı Ramazan Çiğdemir, davaları görüşülünceye kadar 1 ayı geçmeyen bir süre hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.