Uyuşturucu kullandığını kabul etti

131
İhtyyar-Hemrayev

Lefkoşa’da geçtiğimiz hafta uyuşturucu etkisi altında kaza yaparak bayılan  Türkmenistanlı İhtyyar Hemrayev aleyhindeki soruşturma tamamlandı.

Devrim DEMİR

Lefkoşa’da, bir oto yıkamaya aracını yıkatmak için götürdüğü esnada baygınlık geçiren ve yapılan aramada tasarrufunda uyuşturucu ile yakalanan İhtyyar Hemrayev aleyhindeki soruşturma tamamlandı.

Hemrayev, dün teminat talebiyle yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Rauf Kürşat,  zanlının ilerde görüşülecek davasında hazır olmasını sağlamak maksadı ile yurtdışına çıkışının yasaklanmasına,  KKTC vatandaşı 2 kefilin 10’ar bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Soruşturma tamamlandı

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Fadıl Metin mahkemede verdiği ifadede, zanlının Ortaköy’de faaliyet gösteren bir oto yıkamacı yakınlarında, kaza yaparak başka araçlara çarpıp durduğunu anımsattı.

Metin, “112”  Hızır Servis’in zanlıya olay yerinde müdahalede bulunarak ayıltıldığını, kısa süre sonra zanlının aracında gerçekleşen aramada gazete kâğıdına sarılı 1 gram bonzai ele geçirdiklerini söyledi.

Soruşturma memuru Fadıl Metin, ayrıca araç içerisindeki tablada ise 1 adet ucu yanık içerisinde uyuşturucu madde olduğu düşünülen elle sarılmış sigarada bulunduğunu belirtti.

Zanlının gönüllü ifade verip işlediği suçu itiraf ettiğini belirten Metin, soruşturmanın tamamlandığını belirterek uygun bir teminata bağlanması talebinde bulundu.