Uyuşturucu ithaline 7 ay hapislik

0
Uyuşturucu ithaline 7 ay hapislik

Güney Kıbrıs’tan KKTC’ye 22 Ocak 2013 tarihinde Mete Alp isimli bir kişi aracılığı ile 350 Euro karşılığında 14 gram Hint keneviri türü uyuşturucu madde ithal eden sanık Hasan İmam hakkında Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüşülen dava dün karara bağlandı.

“Uyuşturucu alma ve ithal” suçundan daha önceden yargılanıp 1 ay hapse mahkum olan sanık Hasan İmam, 22 Ocak 2013 tarihinde işlediği suç ile ilgili 7 ay hapislik cezasına çarptırıldı.

“Suç çok ciddi”

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davada kararı okuyan Kıdemli Yargıç Nüvit Gazi, sanığın 52 yaşında, evli ve 4 çocuk babası olduğunu, 30 yıldır uyuşturucu madde kullandığını, mahkemede suçunu kabul ederek adaletin erken tecellisine katkıda bulunduğunu kaydetti.
Tüm bunların yanı sıra sanığın işlediği suçun çok ciddi ve vahim bir suç olduğunu ifade eden Kıdemli Yargıç Nüvit Gazi, mahkemenin bir sanık hakkında ceza tayin ederken aleyhinde ve lehinde olan tüm olguların dikkate alındığını söyledi.
Kıdemli Yargıç Nüvit Gazi, oy birliği ile sanığın hapis cezasına çarptırılmasına karar verdiklerini açıkladı.

Uyusturucu
Güney Kıbrıs’tan 14 gram Hint keneviri ithal eden sanık Hasan İmam hakkındaki dava dün karara bağlandı. Sanık 7 ay hapse mahkum edildi