Uyuşturucu dükkanı gibi ev

0
11
Uyuşturucu dükkanı gibi ev

Nadire KRAŞLIOĞLU

Mağusa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerinin önceki akşam düzenlediği başarılı operasyon sonucunda Eylem Yılkan, Kadir Kıçık ve Mehmet Bayramlar’ın tasarrufunda 100 gram Hint keneviri, 815 gram Sentetik Cannabinoid ve 2 tane Extacy türü uyuşturucu madde bulunarak emare alındı. Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu suçlamasıyla dün mahkemeye çıkarılan zanlılar aleyhine 2 gün tutukluluk süresi temin edildi.

Polis, ihbarı değerlendirdi
Polis memuru Mustafa Kavaz, mahkemede verdiği ifadede 2 Temmuz tarihinde alınan bir bilgide, zanlı Eylem Yılkan, Kadir Kıçık ve Mehmet Bayramlar’ın yaşadığı evin çatı katında uyuşturucu madde olduğunu öğrendiklerini ve söz konusu adrese bir operasyon düzenlediklerini anlattı. Tüm uyarılara rağmen zanlıların evin kapısını açmadığını belirten Kavaz, zanlıların kaldığı evin kapısını kırarak içeri girdiklerini anlattı. Kavaz, eve girdikleri sırada Eylem Yılkan, Kadir Kıçık ve Mehmet Bayramlar’ın balkondan kaçmaya çalıştıklarını kaydetti.  Zanlı Eylem Yılkan ve Mehmet Bayramlar’ın ellerindeki poşetleri yan apartmanlara attıklarının görüldüğünü anlatan Kavaz, zanlıların evinde arama yapıldığını söyledi.

Yaklaşık 1 kilo uyuşturucu
Eylem Yılkan, Kadir Kıçık ve Mehmet Bayramlar’ın evinde yapılan aramada 815 gram Sentetik Cannabinoid türü uyuşturucu madde, 9 adet içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan sarma sigara, zanlı Yılkan ve Bayramlar’ın yan apartmanlara atılmış poşetlerde ise ayrı şekilde paketlenmiş toplam 70 gram uyuşturucu Hint keneviri türü uyuşturucu madde ve 2 adet Extacy türü uyuşturucu hap ele geçirildi. Polisin zanlı Kadir Kıçık kullanımındaki GG 558 plakalı aracında yaptığı aramada ise bagaj içerisinde bulunan bavulda muhafaza edilen ve uyuşturucu yapımında kullanılan 5 adet sprey şişesi bulunduğu ve emare alındığı öğrenildi.
Polis soruşturmanın henüz yeni başlatılması sebebi ile zanlı Eylem Yılkan, Kadir Kıçık ve Mehmet Bayramlar aleyhinde 3 gün tutukluluk süresi talep etti. Mahkeme soruşturmanın salimen yürütülebilmesi maksadı ile tüm zanlıların 2 gün süre ile tutuklu kalmasına emir verdi.