En Üst

25 Nisan 2017

Uyurken 222 Milyon Euro Havale Yaptı

Uyurken 222 Milyon Euro Havale Yaptı
Haber İçi Üst

Bir banka çalışanı 64,20 Euro'luk bir havale yaptığı sırada, parmağı bilgisayar klavyesinin tuşlarına basılı şekilde uyuya kalarak '222 milyon 222 bin 222 Euro 22 sentlik' bir havale yaptı.

Hatayı yapan banka çalışanının müdürü, bu hatayı fark etmediği için işten çıkarıldı. Hesse eyaletindeki mahkeme, yapılan hatanın işten çıkarma gerekçesi olmadığını ve müdürün uyarı cezası alması gerektiğine karar verdi.

Geçen yıl Nisan ayında meydana gelen olayla ilgili olarak mahkemede yapılan açıklamada, 1986 yılından beri bankada çalışan 48 yaşındaki müdürün hatayı fark etmediği ve havaleyi onayladığı belirtildi.

Banka yetkilileri daha sonra bir başka banka çalışanı tarafından hatanın fark edildiğini ve havale miktarının düzeltildiğini belirttiler.

Banka yönetimi, şube müdürünü, çalışanlarını denetlememekle suçlamıştı. Ancak avukatları, mahkemedeki savunmasında, olayın yaşandığı gün, banka müdürünün 812 havaleyi kontrol ederek onayladığını açıkladı.

Mahkeme heyeti, olayda bir kasıt ya da kötü niyet olmadığına karar verdi ve banka müdürüne bir uyarı cezası verilmesinin uygun olduğuna hükmetti.

Mahkeme ayrıca, bu olay sonucunda banka yönetiminin çalışanlarının sözleşmesini feshedemeyeceklerine ve banka müdürünün görevine iade edilmesine karar verdi.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King