08 Aralık 2016

Üstüner rekoru tıraşladı

Üstüner rekoru tıraşladı
Haber İçi Üst

1500 metre yüzme, 40 kilometre bisiklet ve 10 kilometre koşudan oluşan yarışta Tüfekçi Spor’dan İnsel Üstüner parkur rekorunu kırdı. Bayanlarda ise zafer Emine Uluçay’ın oldu

Triatlon Federasyonu tarafından düzenlenen ve sponsorluğunu Evyap Distribütörü Metgin Ltd.’nin yaptığı Arko Olimpik Triatlon Yarışı dün yapıldı.
Kaplıca Hotel Plajı’nda yer alan ve iki farklı mesafede düzenlenen yarışta sporcular sprint mesafede 750 metre yüzme, 20 kilometre bisiklet ve 5 kilometre koşu, olimpik mesafede ise yarışanlar 1500 metre yüzme, 40 kilometre bisiklet ve 10 kilometre koşudan oluşan parkurda yarıştılar.

Kürsüdeki üçlü değişmedi

Geçtiğimiz hafta Gazimağusa’da düzenlenen aquatlon yarışında ilk sırayı elde eden İnsel Üstüner, Arko Olimpik Traitlon Yarışı’nda Kaplıca parkur rekorunu kırdı.
37 sporcunun start aldığı ve bir sporcu dışında 36’sının finiş gördüğü yarışta yüzme bölümünden açık farkla önde çıkan İnsel Üstüner ilk sıradaki yerini yarış sonuna kadar korurken 2 saat 24 dakika 23 saniye ile parkur rekorunu yeniledi.
Tüfekçi Spor’un genel klasmanda ilk üç sırayı aldığı yarışta Kemal Elektrikçi 2.27.18 ile finiş görürken Sermet Buran 2.31.47 ile kürsüyü tamamlayan isim oldu.
Başarılı sporculara kupa ve madalyaları Metgin Ltd. Bölge Sorumluları Barış Özdenya, Erbil Ökçün ve diğer yetkilikler tarafından verildi.
Güzel güneşli bir havada gerçekleşen ve çok sayıda sporseverin heyecanla takip ettiği Arko Triatlon Yarışı’nın ödül töreni sonrasında, sporcular Metgin Ltd. tarafından Kaplıca Restaurant’ta verilen öğle yemeğinde bir araya geldiler.

Arko Olimpik Triatlon Yarışı’nda başarılı olan sporcu ve takımlar:
Erkeklerde
Takımsal Sıralama

1.Tüfekçi Spor Kulübü  07.23.28
2.Aspava Spor Kulübü  08.03.01
3.Yakın Doğu Üniversitesi 08.08.31
4.Göçmenköy   08.56.32

Genel Klasman
1.İnsel Üstüner  02.24.23 (Tüfekçi)
2.Kemal Elektrikçi            02.27.18 (Tüfekçi)
3.Sermet Buran  02.31.47 (Tüfekçi)

Sprint Büyük
1.Berkay Ramiz  01.23.20 (Tüfekçi)

Sprint Genç
1.Erda Çelik  01.27.21 (Göçmenköy)

Büyük Erkekler -1
1.İnsel Üstüner  02.24.23 (Tüfekçi)
2.Kemal Elektrikçi             02.27.18 (Tüfekçi)
3.Sermet Buran  02.31.47 (Tüfekçi)
4.Kerem Güneşer              02.52.05 (Ferdi)
5.Hasan Deniz Akbora 02.54.06 (YDÜ)
6.Buğra Ebeler  02.56.18 (Göçmenköy)
7.Hasan Işıman  02.58.27 (Tüfekçi)
8.Mirza İlker  03.00.00 (Ferdi)
9.Ali Dükyancı  03.01.42 (Tüfekçi)
10.Hasan Karşılı            03.13.07 (Göçmenköy)

Büyük Erkekler –2
1.Ekrem Kaide  02.35.14 (YDÜ)
2.Murat Çiftçi  02.35.21 (Aspava)
3.Hüseyin Esengin 02.39.11 (YDÜ)
4.Özgür Eroğlu   02.43.23 (Aspava)
5.Serkan Yürür  02.47.07 (Göçmenköy)
6.Murat Mehrübeoğlu 02.48.04 (Ferdi)
7.Yankı Karadağlı  02.57.18 (Aspava)
8.Umut Şen  03.22.44 (Aspava)

Master Erkekler
1.Cem Dağdelen 02.32.55 (Tüfekçi)
2.Çağan Öztuna 02.39.12 (Tüfekçi)
3.Cemal Abohorlu  02.44.17 (Aspava)
4.Ahmet Çelik   02.52.19 (Ferdi)
5.Mustafa Korkut 03.04.54 (Aspava)
6.Caner Aspava 03.12.11 (Aspava)
7.Mustafa Sarı  03.50.32 (YDÜ)

Kadınlar

Sprint
1.Sezin Tugen   01.28.18 (Tüfekçi)
2.Burcu Bora  01.36.54 (Tüfekçi)
3.İmer Güvener  01.43.10 (Tüfekçi)
4.Sevda Çelik   02.02.04 (Göçmenköy)

Olimpik Triatlon
1.Emine Uluçay  02.48.03 (Tüfekçi)
2.Melek Şevket Bilge 03.05.16 (Aspava)
3.Derya Çelik   03.42.10 (Göçmenköy)
Genel Klasman
1.Emine Uluçay  02.48.03 (Tüfekçi)
2.Melek Şevket Bilge 03.05.16 (Aspava)
3.Derya Çelik   03.42.10 (Göçmenköy)

 

 

FACEBOOK YORUMLARI
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil