Urcan’ın kemikleri sızlıyor

3 Temmuz 2013 Çarşamba | 11:25
Kıbrıs Town Houses

Ülke birçok büyük güzide kulübe sahip.

Ama Çetinkaya’nın yeri çok farklı. Sadece Kıbrıs Türkleri değil, Kıbrıs Rumlarının da bildiği en köklü kulüplerden biri Çetinkaya. Lefkoşa’nın tarihi hisarında çok güzel bir kulüp ve tesise sahip Çetinkaya.
Bir araştırma yapılsa Çetinkaya taraftarları sanırım en büyük taraftar kitlesidir. “Efsane” yakıştırmasının nedeni de bu zaten.
Ancak sıkıntılarla boğuşan ülke sporundan farklı değil Çetinkaya’nın da durumu. Son 10 yıla baktığımız zaman sarı kırmızılılar başkan adayı bulmakta zorlanıyor.
Üç yıl önce Çetinkaya çok değerli bir ismi kaybetmişti.
Çok iyi anımsıyorum. Yine böyle sıkıntılı bir süreçti. Başkan bulmakta zorlanıyordu camia ve çok vefakar biri ortaya çıkmıştı.

“Çetinkaya sahipsiz değildir” demişti Urcan Vangöl ve bu zor görevi devralmıştı.
Yanına aldığı değerli isimlerle erken sürede başarı da yakalayıp Çetinkaya’yı layık olduğu yere taşımış ancak kalbine yenik düşerek vefat etmişti daha yapacak birçok projesi varken. 
Ve işte o sezonun sonunda futbolcular takımı şampiyonluğa taşımış, elde edilen kupayı da başkanları Urcan Vangöl’ün kabrine bırakmıştı.

Çetinkaya’nın o çıkmaz döneminde Urcan Vangöl gibi çok değerli bir genç çıkıp bu sorumluluğu üstlenmiş, kulübe sahip çıkmıştı.
Yaptıkları, projeleri ile Çetinkaya’da çok büyük işler başarmıştı kısa sürede. Ancak daha yapacak onca şey varken hayat, yola devam etmesine engel koymuş, aramızdan almıştı Urcan’ı. Bir kez daha onu geride bıraktığı güzelliklerle anarken yattığı yer nur, mekanı cennet olsun diyoruz…
Bugünlerde Çetinkaya yine aynı süreçten geçiyor. 
Geçen yıl Ömer Arhun başkanlığı devralıp iyi bir sponsor ile yola çıkmış ve Çetinkaya yine şampiyonluğa ulaşmıştı.

İki yıl üst üste lig birinciliğini kaptırmayan Çetinkaya’da Ömer Arhun görevi bıraktı. O günden bugüne başkanlığa talip olan yok!
Nedeni ise yeni sezonun bütçesi. Sponsor geri adım attı. Başka para veren yok. Üyelerin aidat gelirleri çok düşük. Dolayısı ile başkanlığa gelecek kişi bu riski almaya cesaret edemiyor. Neticede hedef yine şampiyonlukta iddia ise bir sezonda 1 milyon TL’ye yakın bir bütçe gerekiyor.

Tam 4 kez ertelenen genel kurul 5 Temmuz Cuma günü yine yapılacak.
Dr. Bülent Dizdarlı’nın başkan adaylığını kesinleştirmek için gerçekleştirilen son toplantıda Dizdarlı’nın daha önce ileriye sürdüğü şartlar tam olarak yerine getirilemediği için bu adaylık da kesin değil.
Dizdarlı, “Ben bu yola başımı koyacaksam bazıları elini taşın altına koymalı” demişti. Dizdarlı’nın başkanlık şartı 200 bin liranın ortaya konmasıydı. Sarı-kırmızılılarda 150 bin liranın hazır olduğu söyleniyor geriye kalan 50 bin liralık miktarın da eklenmesi halinde sorun çözülecek gibi.
Eksik olan miktarın tamamlanması için gerekli çalışmaların yapılabilmesi amacıyla Çetinkaya’nın eski Başkanlarından Divan Başkanı Cemal Bulutoğluları genel kurulu 5 Temmuz Cuma gününe ertelemişti.
Son iki gün… Eğer 50 bin lira daha bulunamaz ise Dizdarlı aday olmayacak.
Şöyle bir düşünüyorum Çetinkaya camiasını. Sevgili Urcan 20. başkandı kulüpte. Ömer Arhun ise 22. başkan. Ne kadar yöneticisi, ne kadar taraftarı var. Camia büyük iş adamlarına sahip. Biraz daha istek ve birliktelik olsa Çetinkaya’da her şey yoluna girecek.
Dilerim bu sürede Çetinkaya’nın önde gelenleri bu sorunu çözer ve camia artık başkanına kavuşur.