Ünlü dizi oyuncusuna tecavüz suçlaması

0
59

'Arka Sıradakiler' dizisinde rol alan oyuncu F.Ç'nin, "Cebir kullanarak cinsel saldırıda bulunmak ve nitelikli cinsel saldırı" suçlarından 12 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

Polis tutanaklarına göre; 11 Temmuz'da 03.30'da ring görevi yapan polis devriyesinin telsizinden Etiler Çamlıkyolu Sokak'ta kavga anonsu geçti. Polis olay yerine geldiğinde G.D. adlı kadın, Kendisini darp ederek tecavüze yeltenen F.Ç'nin elinden alerjik astım nedeniyle fenalaşınca kurtulduğunu söyledi. G.D. oyuncu ile daha önce birlikte olduğunu, ancak sevgili olmadıklarını belirterek şikayetçi oldu.

'RIZASIYLA İLİŞKİ YAŞADIK'
Genç oyuncu ise ifadesinde şunları söyledi: "G.D. ile önceleri cinsel ilişki yaşadık. O gece yanına gidip yattım. Öpüşmeye başladık. Öpüşme sırasında üzerini çıkardı. Daha sonra bana 'Su içmem lazım' dedi. Ben su getirmeye gittiğim sırada krize girdi. Dışarıya koştu. Hasta olduğunu bilmiyordum. Zorla bir şey yapmadım." O akşam evde kalan tanıklar da herhangi bir kavga sesi duymadıklarını, G.D.'nin yanlarına gelip acilen ilaçlarını istediğini ve yüzünün iyi olmadığını fark ettiklerini anlattı. Savcılık oyuncu hakkında 7 yıldan 12 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırladı. sabah