UKÜ açık ara şampiyon

16
UKÜ açık ara şampiyon

Hentbol Genç Bayanlar Ligi play-off finalinde Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Yakın Doğu Üniversitesi’ni 44-19’luk skorla mağlup ederek şampiyonluk kupasını havaya kaldırdı
KKTC Hentbol Genç Bayanlar Ligi play-off finalinde Yakın Doğu Üniversitesi’ni 44-19 mağlup eden Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi şampiyon oldu.
Atatürk Spor Salonu’nda dün akşam oynanan genç bayanlar final gecesinde ilk müsabakada Şahlanspor ile Akdeniz Spor Birliği karşı karşıya geldi. Akdeniz Spor Birliği’ni 30-13 mağlup eden Şahlanspor ligi üçüncülük ile kapattı.

UKÜ fark attı
Gecenin ikinci maçı olan Genç Bayanlar Hentbol Ligi play-off finalinde Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Yakın Doğu Üniversitesi’ni açık farkla mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı.
UKÜ, ilk yarısını 20-10 önde kapattığı maçta YDÜ’yü 44-19’luk skorla geçerek sezonu mutlu sonla kapattı. Şampiyonluğu kucaklayan UKÜ’de ikinci sevinç Büşra Çek’in 32 golle ligin gol kraliçesine ulaşması oldu.
Gençlerde bayanlardan sonra erkeklerde de play-off final maçları bu akşam Atatürk Spor Salonu’nda oynanacak. Finalde Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi ile Yükseliş karşılaşırken, üçüncülük maçı Yakın Doğu ile Doğu Akdeniz Üniversitesi arasında olacak.