En Üst

24 Temmuz 2017

Haber Üst

‘Uçağı Yakacağım’ Notu İniş Yaptırdı

‘Uçağı Yakacağım’ Notu İniş Yaptırdı
Haber İçi Üst
Haber Yazı İçi

ısır'dan ABD'ye giden uçakta bir kadın yolcunun tuvalette bulduğu not, pilota acil iniş yaptırdı
Mısır Havayolları'na ait bir yolcu uçağı, önceki gün Mısır'ın başkenti Kahire'den ABD'nin New York kentine doğru yoluna devam ederken, yolculardan birinin tuvalette bulduğu "Bu uçağı yakacağım" notu nedeniyle İskoçya'nın Glasgow Havaalanı'na acil iniş yapıldı. 326 yolcu ve mürettebatın bulunduğu uçakta büyük panik meydana gelirken, iniş sırasında uçağa savaş jetleri eşlik etti.

YAŞLI KADIN KOLTUĞU
Notunu bulan Nada Tevfik isimli Arap gazeteci, durumu hemen kabin memurlarına bildirdiğini ve hızlı bir şekilde iniş kararı alındığını söyledi. İngiliz yayın kuruluşu BBC'de yapımcı olarak çalışan Tevfik, kâğıt mendil üzerine yazılmış notta, "46D" şeklinde bir de koltuk numarası yer aldığını kaydetti. Tevfik, "Aklıma ilk önce yolculukta yanımda olan kızım geldi. Notu memurlara gösterdim. 46D'ye gittiğimde yaşlıca bir kadının orada oturduğunu gördüm. Bunun şaka olacağını düşünmek, tehlikeyi hafife almak olurdu" dedi.

5 KİŞİ GÖZALTINDA
İniş anında havaalanı çevresindeki yollar kapatılırken, 6 saat boyunca uçaktaki bütün yolcuların ifadesi alındı. Uçakta herhangi bir tehlikeli madde bulunamadığı bildirilirken notu koyduğundan şüphelenilen 5 yolcu gözaltına alındı. Polis, yolcuların aramaların ardından uçağın yeniden yola devam ettiğini kaydetti.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Live Score & Live Score App