Uçağa Lazer Tuttu, Tutuklandı

18
Uçağa Lazer Tuttu

LAZERLE ŞAŞIRTTI: Beyarmudu’nda ikamet eden Yunsal Günsev, eşine rastlanmayan bir suç nedeniyle tutuklandı. Günsev, Ercan Havalimanı’na inmek için alçalan uçaklara lazer tutarak rotasını yanıltmaya çalıştığı gerekçesi mahkemeye çıkarıldı. Günsev’in aynı eylemi anayolda seyreden bir araca karşı da yaptığı tespit edildi

Nadire KRAŞLIOĞLU
Beyarmudu’nda ikamet eden Yunsal Günsev isimli kişi, şeytanın bile aklına gelmeyecek bir suç işleyerek, onlarca kişinin canına adeta kastetti.
Yunsal Günsev, Beyarmudu’ndaki evinin bahçesinde oturduğu sırada, 12 Ağustos 2013 tarihinde saat 01.00 ve 01.10 saatlerinde o esnada Ercan Havalimanı’na inişe geçen Ankara ve Trabzon uçaklarına lazer ışığı tutarak rotasını yanıltmaya çalıştı.

Günsev mahkemeye çıkarıldı
Ercan Havalimanı’na inmek üzere Ankara ve Trabzon seferini yapan uçaklara lazer tutarak rotasını yanıltmaya çalışan zanlı Yunsal Günsev, gözaltına alındı.
Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde dün yargıç karşısına çıkarılan Günsev, hakkında başlatılan soruşturmanın tamamlanması nedeni ile teminata bağlandı.

Anayoldan geçen araçlara da aynısını yaptı
Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru mahkemedeki ifadesinde, Beyarmudu sakini zanlı Yunsal Günsev’in 12 Ağustos tarihinde saat 01.00 ve 01.10 saatlerinde evinin bahçesinde oturduğu sırada o esnada Ercan Havalimanı’na inişe geçen Ankara ve Trabzon uçaklarına lazer ışığı tutarak rotasını yanıltmaya çalıştığını açıkladı.
Zanlı Günsev’in anayoldan geçen bir araca da lazer ışığı tutması sonucu tespit edilerek yakalandığını kaydeden polis, zanlı Günsev’in aleyhinde başlatılan soruşturmanın tamamlandığını açıkladı.
“Uçak veya gemi rotasını lazer veya şamandıra ile yanıltmaya yönelik davranış” suçunun Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanarak 7 yıla kadar hapislik cezası olduğunu belirten polis, zanlı Yunsal Günsev’in davası görüşülünceye dek teminata bağlanmasını talep etti.

Şimdilik serbest
Mahkeme, zanlı Yunsal Günsev’in pasaport ve seyahat belgelerine el konulması yönünde karar vererek KKTC dışına çıkışını yasakladı.
Mahkeme ayrıca Günsev’in KKTC vatandaşı 1 kefilin imzalayacağı 25 bin TL’lik kefalet senedi karşılığında ileride yargılanmak üzere serbest bırakılmasını emretti.

“Uçak veya gemi rotasını lazer veya şamandıra ile yanıltmaya yönelik davranış” suçundan mahkemeye çıkarılan Yunsal Günsev’in yüzündeki tebessüm dikkatlerden kaçmadı