UBP’den atılabilir

0
15
UBP’den atılabilir

AYNI YOLU YÜRÜMÜYOR… UBP Genel Sekreteri Necdet Numan, kurultay kararı ile “ömür boyu UBP’nin doğal lideri” unvanını taşıyan Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun “UBP’liliğini” tartışmaya açtı. Numan, “Artık Eroğlu, UBP ile aynı yolu yürümüyor” iddiasında bulundu

 KURULLAR TOPLANACAK… Numan, Eroğlu’nun davranışlarını gözden geçirmesini istedi. “Sahte imza olayı ve sekiz milletvekilinin istifasında tüm yollar saraya çıktı” diyen Numan, Eroğlu’na verilen unvanın alınması ve parti üyeliğinin iptalinin tartışılmaya açıldığını ve bunun için UBP kurullarının toplanacağını söyledi

 DP İÇİN ÇALIŞIYOR… Ejder Aslanbaba’nın deşifre ettiği ses kayıtlarında, Eroğlu- DP ilişkisinin çok net bir şekilde ortaya çıktığını anlatan Numan, “UBP’nin doğal lideri sıfatını taşıyan bir isim, üstelik de Cumhurbaşkanı, tarafsız olması gereken yerde, DP içindeki krizleri önlemek için çalışıyor” dedi

Havadis ÖZEL
UBP Genel Sekreteri Necdet Numan, aynı zamanda “UBP doğal lideri” sıfatını kurultayca kazanan Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun “UBP ile değil, DP ile” yürüdüğünü söyleyerek bu durumu eleştirdi.
“UBP yetkili kurulları bu durumu değerlendirmeye almıştır” ifadesini kullanan Numan, 22 yıl UBP Genel Başkanlığı ve Başbakanlık yapan Eroğlu’nun parti ile ilişkilerini gözden geçirileceğini belirtti.
“UBP’nin yaşadığı tüm sorunların altından “Saray oyunlarının” çıktığını üzülerek izlediklerini söyledi.
Ejder Aslanbaba’nın deşifre ettiği ses kayıtlarında, Eroğlu- DP ilişkisinin çok net bir şekilde ortaya çıktığını anlatan Numan, “UBP’nin doğal lideri sıfatını taşıyan bir isim, üstelik de Cumhurbaşkanı, tarafsız olması gereken yerde, DP içindeki krizleri önlemek için çalışıyor” dedi.
Radyo Havadis’te yayınlanan Hüseyin Ekmekçi ile Gün Ortası programına katılan Numan, gelişmeler nedeniyle son derece üzgün olduğunu söyledi.

“DP ile yürüyor”
“Saray”ın hem UBP’den sekiz milletvekilinin istifa süreci, hem de Başbakan İrsen Küçük’ün imzasının sahtelenmesi olaylarında üst düzey rol oynadığını tespit ettiklerini belirten Numan, “Maalesef yaşadığımız her kötü olayın arkasından tüm yollar Saray’a çıkıyor” dedi.
Özellikle Ejder Aslanbaba’nın aday yapılmama süreci, ardından da “rüşvet” iddialarının ortaya çıktığı anlarda, Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun konuşmalarının medyada deşifre edilmesine dikkat çeken Numan, “Maalesef bizim partimizin doğal lideri, Demokrat Parti ile birlikte yürüyor” dedi.

“UBP’liliğini gözden geçirmeli”
Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’na seslenen Necdet Numan, “UBP’liliğinizi gözden geçirin” çağrısında bulundu.
Sahte imza olayına dikkat çeken Numan, “Bu olay halen daha UBP içerisinde kanayan bir yaradır. Ucunun Cumhurbaşkanlığı Sarayı personeline kadar uzanması ise, en fazla üzüldüğümüz no9ktadır” dedi.

“Eroğlu’nun görevi mi?”
DP içine müdahale eden Eroğlu’nun, “DP ile özdeşleşmeye” başladığını da söyleyen Numan, Ejder Aslanbaba olayını örnek gösterdi.
“Parayı veren belli, alan belli, buna rağmen Sayın Eroğlu da olaya karışıyor, Aslanbaba’yı DP içerisinde tutmaya, hatta maaş bağlatmaya aracı oluyor. Bunlar kamuoyunun hoş karşılamadığı olaylar” dedi.
Cumhurbaşkanı’nın “UBP’li olduğunu”, görevinin DP içerisindeki krizleri önlemek olmadığını anlatan Numan, “UBP içerisinde değerlendirme yapıyoruz. Yetkili kurullar da bir araya gelerek, bununla ilgili çalışma yapacağız. Eroğlu’nun UBP’nin doğal lideri unvanı yeniden gözden geçirilecek. Eğer DP’de ısrar etmeye devam ederse, UBP ile tüm ilişkisi kesilebilir” dedi.