UBP, Milletvekili adaylarını tanıttı

0
28
UBP

Lefkoşa Elysium Park’ta gerçekleştirilen ve ilçelere göre milletvekili adaylarının tek tek anons edilip 10.Yıl Marşı eşliğinde sahneye geldiği gecede, Genel Başkan İrsen Küçük de konuşma yaptı.
UBP Genel Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, UBP Genel Başkanı İrsen Küçük, konuşmasının başında, “Kıbrıs Türk siyaset tarihinin miladı” olarak nitelendirdiği 28 Temmuz tarihinde yaşayacaklarına inandığı zaferi şimdiden kutladıklarını belirterek, “Güzel günler, aydınlık günler hepimizindir” dedi.

Küçük konuşmasında, partilerini yıpratmaya çalışanların, salonu dolduran kalabalığı görmesi gerektiğini belirterek, “rüyadan uyanmalarını” istedi.

“BAZI BÖLGELERDE İKİ KATI SAYIDA ADAYIMIZ OLDU”

Partilerinin, çok sayıda aday adaylığı başvurusu içerisinde, zorlu bir adaylık belirleme süreci geçirdiğini söyleyen Küçük, bazı bölgelerde aday sayısının iki, hatta üç katı sayıda başvuru yapan, birbirinden değerli aday adaylarının birçoğunun listede yer alamadığını anlattı. Ancak aday olamayanların da UBP içerisinde her zaman birer görevleri olduğunu belirten Küçük,  “UBP’nin yeniden tek başına iktidar olması için en az adaylar kadar çalışacaklarından hiç kuşkum yoktur” dedi.  Küçük konuşmasına şöyle devam etti:

“İşte bu noktada siz Ulusal Birlik Partisi Milletvekili adaylarına seslenmek istiyorum. Bu özel seçimde hepiniz, son derece özel ve önemlisiniz. Sizler kopmaz bir zincirin halkaları, eşsiz bir resmin renkleri, yıkılmaz bir yapının yapı taşlarısınız. Biriniz bile kırılır, kopar ya da solarsa, ne zincirin önemi kalır, ne resmin güzelliği, ne de yapının sağlamlığı. Hepiniz, ayrı ayrı ve hep beraber bir kardeşlik ruhu içerisinde çalışmak, hatta çok çalışmak durumundasınız.”

“UBP’NİN ÖNÜNDE KİMSE DURAMAZ”

Küçük, hangi koşullarla bu seçime gidildiğini herkesin bildiğini anlatırken “daha yapacak çok iş varken, tamamlanma noktasına gelinen projeler, vermeye hazırlandığımız müjdeler varken, parti içerisinde yaşanan demokratik yarışı hazmedemeyip partiyi bölüşmek isteyenlerin ve onları yöneten Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun ihtirası ile bu noktaya gelindi” iddiasında bulundu.

Seçimden korkmadıklarını ve bunu her fırsatta söylediklerini belirten Küçük şunları kaydetti:

“Seçim denince akla ilk gelen partinin UBP olduğunu herkes biliyor. Seçime her zaman en hazır parti olduğumuzu da bilmeyen yok. Allahın izni ve hepimizin azimli çalışması ile bize ve halkımıza iktidara geldikleri takdirde neler yapacaklarını bu kısa sürede gösterenlere, UBP’nin sandıkta nelere kadir olduğunu anlatacağız. Çok çalışır, kendimizi ve partimizi iyi anlatır, bölgemizdeki herkesin elini sıkıp gözünün içine bakarsak, tek başına iktidar olmamız kaçınılmazdır. Bunun önünde kimse duramaz, hele hele rüşvetle, sahte imzalarla halkın önüne çıkan malum çevreler bizi hiçbir şekilde onurlu yolumuzdan alıkoyamazlar.”

En büyük hakem, en büyük karar merciinin halk olduğu ve adayların da halkın önüne çıktığını söyleyen Küçük, “Ülkedeki siyasi statükonun ortadan kaldırılması amacıyla azami ölçüde yer vermeye çalıştığımız siyasette yeni olan yüzler var aranızda. Diğer taraftan devlet yönetimi anlamındaki tecrübeli isimleri de, siyasette yeni olan arkadaşlarımıza fırsat eşitliği yaratacak şekilde listelerimize yerleştirdik. Partimiz tecrübeli ve yeni tüm adaylarına ayrı ayrı güveniyor ve çıktığınız kutsal yolculuğun her aşamasında partimizin güneşi sizi ısıtacaktır” şeklinde konuştu.

“SİYASİ  ENTRİKALARLA HEDEFLERİMİZ GECİKTİRİLDİ”

Küçük, hem partilerinin tam anlamıyla kurumsallaşması, hem de ülke siyasetine “yeni bir nefes getirecek” isimlerle halkın önüne çıktıklarını belirten Küçük, konuşmasına şöyle devam etti:

“UBP hükümetinin hedefleri büyüktür. Siyasi entrikalarla bu hedeflere ulaşmak kısa bir süreliğine geciktirilmiş olsa da, 28 Temmuz’da halkımızın bizlere göreve devam talimatı vereceğini ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin daha güzel günlere ulaşması için başlattığımız projelere devam etmemizi isteyeceğinden eminiz.

Çünkü halkımız en güzeline, en iyisine layıktır. Ulusal Birlik Partisi olarak bizlerin görevi halkımıza hak ettiğini yaratmaktır. Anavatan Türkiye Hükümeti ile en iyi uyumu sağlayarak yolumuza emin adımlarla devam etmeliyiz.”

“…DAHA BÜYÜK UBP VE KKTC”

Konuşmasında, partililere ve ülkeye “daha büyük bir UBP ve daha müreffeh bir KKTC yaratma” sözünü veren Küçük, bu yolda dün ne söylemişse aynı noktada olduğunu vurguladı.

Küçük konuşmasını şöyle tamamladı:

“UBP’nin kurulma aşamasında, köy-köy, mahalle-mahalle, sokak-sokak, gece-gündüz demeden gezenlere, hayvancı kardeşimi ağılında, narenciyeciyi bahçesinde, çiftçiyi tarlasında, cebinden harcayarak ziyaret eden kardeşlerime borcumdur. Devraldığım bayrağı çok daha yukarılara taşımak boynumun borcudur. İnancım odur ki, daha büyük ve daha güçlü bir Ulusal Birlik Partisi daha güçlü bir Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti demektir. Ülkemize, partimize ve halkımıza hayırlı olsun.”