U 15’lerde “fark” tepkisi

0
U 15’lerde “fark” tepkisi

Ligde 3. hafta maçlarının ardından 1. Grup’ta Doğan Türek Birliği, 2. Grup’ta Baf Ülkü Yurdu, 3. Grup’ta Akademi Spor, 4. Grup’ta Mormenekşe, 5. Grup’ta Dumlupınar ve 6. Grup’ta da Yenicami zirvede yer aldı

 Ligde karşılaşmalar bol gollü geçerken, 15 yaş altı çocukların karşılaştığı maçlarda çok farklı skorların ortaya çıkması büyük tepkilere neden oluyor. Bir yandan çekişme ve heyecan yaşanan maçlarda, bir yandan da antrenörlerin etkisiyle güçlü takımlar zayıf rakiplerini ezerek, bu yaş grubunda ciddi psikolojik sorun yaratıyorlar

Okan KARADEMİR

KTFF 2012-2013 futbol sezonu TAMSU U 15 Ligi’nde 3. hafta geride kaldı.
6’şar takımlı 6 gruptan oluşan ve toplam 36 takımın mücadele etti ligde 3. haftanın ardından 1. Grup’ta Doğan Türek Birliği 9, 2. Grup’ta Baf Ülkü Yurdu 7, 3. Grup’ta Akademi Spor ve Eğitim Merkezi 9, 4. Grup’ta Mormenekşe 9, 5. Grup’ta Dumlupınar 9 ve 6. Grup’ta da Yenicami 9 puanla zirvede yer aldı.
Bir yandan kıyasıya çekişme ve heyecan yaşanan maçlarda, bir yandan da antrenörlerin de etkisiyle güçlü takımlar zayıf rakiplerini ezerek, 15 yaş altı çocuklarda ciddi psikolojik sorun yaratıyorlar.

Farklı skorlar tepkiye neden oluyor

TAMSU 15 Ligi’nde karşılaşmalar bol gollü geçerken, 15 yaş altı çocukların karşılaştığı maçlarda çok farklı skorların ortaya çıkması büyük tepkilere neden oluyor.
İlk 2 haftada da bu tip sonuçlar alınırken özellikle 3. haftada oynanan maçlarda 1. Grup’ta Doğan Türk Birliği deplasmanda Ağırdağ Boğaz’ı 23-0, 2. Grup’ta Bostancı Bağcıl deplasmanda Denizli’yi 14-1, 4. Grup’ta Mormenekşe deplasmanda 15-0 ve 6. Grupta da Gönyeli’nin deplasmanda Gençlik Gücü’nü 11-0 yenerek çift haneli rakamlarda yaptıkları fark bu yaş grubu çocuklarda ileriki dönemler için psikolojik sorunlar ortaya çıkaracak olması veliler tarafından tepkiyle karşılandı.