Turistler Girne’yi çok sevdi

0
Turistler Girne’yi çok sevdi

Sıla BOLAT

KKTC turist sezonunu açtı. Her yıl olduğu gibi bu yaz sezonunda da ülkenin turizm başkenti olarak bilinen Girne, turist akınına uğradı.
Ülkenin birçok bölgesini ziyaret etme imkanı bulan turistler, Girne’de denizin, güneşin ve kumun tadını çıkardı.
Havadis’e konuşan turistler, gezip ziyaret ettikleri tüm turisttik mekanlarda olumlu enerjiler aldıklarını belirterek, daha çok Girne’den etkilendiklerini söyledi.
Turistler, adanın oldukça sıcak olduğunu ancak hava sıcaklığının gezip gördükleri manzaralara değdiğini söyledi.
Ülkenin bütünü ile güzel olduğunu ifade eden turistler, Girne’den çok etkilendiklerini ve buradaki tarihi yapıları ziyaret etmekten çok zevk aldıklarını dile getirdi.

Tekrar tekrar gelmek istiyorlar
Adaya tatil amaçlı ilk ziyaretlerini gerçekleştiren turistler, ilk fırsatta yeniden KKTC’yi ziyaret edeceklerini söyledi.
Doğal ve tarihi güzelliğinin yanı sıra Kıbrıs Türk halkının turistlere tavırlarını ve gösterdiği hürmete de hayran olduklarını söyleyen turistler, ülkelerine döndüklerinde tatile çıkmak isteyen arkadaşlarına KKTC’yi önerecekleri söyledi.
KKTC’ye ilk kez gelen turistler, ülkeyi görmenin onlara değişik deneyimler kattığını kaydetti.
Kuzey Kıbrıs’ta yaşayan insanların iyi ve oldukça rahat kişiler olduğunu ifade eden turistler bunun onlar üzerinde ayrıca olumlu etki bıraktığını belirtti.

Turistler ne dedi? 

Joshua Bartlett
“Kuzey Kıbrıs’a ilk gelişim ve çok güzel zaman geçiriyorum. Şimdiye kadar Girne’yi gezebildim ve Girne Kalesi çok hoşuma gitti. Kuzey Kıbrıs’ın insanları çok rahat bu benim ilgimi çekti. Ülkeme döndüğümde tatil yapmak isteyen arkadaşlarıma Kuzey Kıbrıs’a gelmeleri için öneride bulunacağım.” 

Hazel Kenedy
“Kuzey Kıbrıs ziyaret ettiğim ilginç ülkelerden bir tanesi, burayı çok beğendim. Şimdiye kadar Girne ve Lefkoşa’yı gezdim ve ziyaret ettiğim yerlerden oldukça etkilendim. Buraya tatil amaçlı geldik ama tarihi yerleri gezme fırsatımız da oldu. Buradaki tarihi yerler beni çok etkiledi.”

Hege Sandem
“Norveç’te yaşıyorum bu benim Kuzey Kıbrıs’a ilk gelişim. Buraya ailem ile geldim. Çocuklarım denizi çok sevdi. Genel olarak burayı güzel bulduk. Sanırım bizim ilgimizi çeken ve bizi zorlayan şey ise buranın çok sıcak olması.”

Simon Jacobs
“Kuzey Kıbrıs’a ikinci kez geldim daha dün aksam geldiğimiz için pek bir yeri gezemedim ama burayı seviyorum. Daha önce yalnız gelmiştim ve gerçekten ülkeye hayranlık duydum. Oğlum ve eşimin de bu güzel ülkeyi görmesini istediğim için yine geldim. Aynı zamanda Kuzey Kıbrıs’ta yaşayan akrabalarımızı da görmek bizim için iyi oldu. Kuzey Kıbrıs’a yine gelmek isterim.”

Ülkenin birçok bölgesini ziyaret etme imkanı bulan turistler, Girne’de denizin, güneşin ve kumun tadını çıkardı

Turizm sezonunu tamamen açan Girne, yaz aylarının henüz başında olunmasına rağmen turistlerle doldu taştı

Zevkli bir tatil geçiren turistler, bu anlarını ölümsüzleştirmek adına bol bol anı fotoğrafı çektiler