Triatlonda Cumhurbaşkanlığı adına yapılan sezonun ilk aquatlon yarışı olan Tüfekçi Spor’dan İnsel Üstüner kazanırken bayanlarda Sezin Tugen ilk sırayı elde etti
Sezonun altıncı yarışında ter döken triatloncuların Alanya’da yapılacak olan Avrupa Triatlon Şampiyonası öncesi formları dikkat çekti
Kıbrıs Türk Triatlon Federasyonu’nun düzenlediği Cumhurbaşkanlığı’nın himayelerinde gerçekleşen aquatlon yarışı dün yapıldı.
Bedi’s Plajı’nda yer alan ve 2.5 kilometre koşu, 1 kilometre bisiklet, 2.5 kilometre koşudan oluşan yarışmada genel klasmanda erkeklerde Tüfekçi Spor’dan İnsel Üstüner, bayanlarda ise Sezin Tugen ilk sırayı elde etti.
Sıralama değişmedi
Lapta’da yapılan triatlon yarışında ilk üç sırayı elde eden sporcular aquatlonda da aynı sıralama ile finiş gördü.
Koşu ile start alan yarışta ilk grupta yer alan Üstüner deniz bölümünde rakipleri ile olan farkı açarak ikinci koşu bölüme de önde başlarken finişi 32 dakika 18 saniyede geçerek bu sezonki birinciliklerine bir yenisini ekledi.
Kemal Elektrikçi 34.39 ile ikinci sırada podyum görürken Sermet Buran 35.57 ile üçüncülük kupasına ulaştı.
Yarışmada dereceye giren sporculara ödüllerini Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Göktürk Ötüken ve Federasyon Başkanı Ahmet Çelik verdi.
Alınan sonuçlar şöyle:
Büyük erkekler 1. kategori:
1.İnsel Üstüner (Tüfekçi) 00:32:18
2.Kemal Elektrikçi (Tüfekçi) 00:34:39
3. Sermet Buran (Tüfekçi) 00:35:57
4. Buğra Ebeler (Göçmenköy) 00:38:28
5. Berkay Ramiz (Tüfekçi) 00:38:31
6. Mirza İlker (Ferdi) 00:38:34
7. Hasan D. Akbora (YDÜ) 00:39:00
8. Hasan M. Işıman (Tüfekçi) 00:41:24
9. Ali Dükyancı (Tüfekçi) 00:41:48
Büyük erkekler 2. kategori:
1.Ekrem Kaide (YDÜ) 00:36:25
2.Murat Çiftçi (Aspava) 00:37:11
3.Özgür Eroğlu (Aspava) 00:38:17
4.Murat Mehrübeoğlu (Ferdi) 00:38:32
5.Serkan Yürür (Göçmenköy) 00:39:44
6.Yankı Karadağlı (Aspava) 00:40:17
Master erkekler
1.Cem Dağdelen (Tüfekçi) 00:37:08
2.Çağan Öztuna (Tüfekçi) 00:39:05
3.Cemal Şevket (Aspava) 00:39:27
4.Ahmet Pehlivan (YDÜ) 00:44:44
5.Caner Aspava (Aspava) 00:45:08
6.Ahmet Pehlivan (YDÜ) 00:53:51
Yıldız erkek:
Doğay Malek (Tüfekçi) 00:41:23
Genç erkek:
1.Mehmet Korkut (Aspava) 00:38:08
Bayanlar
1. Sezin Tugen (Tüfekçi) 00:37:15
2.Emine Uluçay (Tüfekçi) 00:37:28
3.Burcu Bora (Tüfekçi) 00:40:18
4.Pembe Abohorlu (Aspava) 00:47:56
5.Derya Çelik (Göçmenköy) 00:52:04
Genel klasman erkek
1.İnsel Üstüner (Tüfekçi) 00:32:18
2.Kemal Elektrikçi (Tüfekçi) 00:34:39
3. Sermet Buran (Tüfekçi) 00:35:57
Genel klasman bayan
1. Sezin Tugen (Tüfekçi) 00:37:15
2.Emine Uluçay (Tüfekçi) 00:37:28
3.Burcu Bora (Tüfekçi) 00:40:18
Takımsal klasman erkek
1. Tüfekçi Spor Kulübü 01:42:54
2. Aspava Spor Kulübü 01:54:55
3. Yakın Doğu Üniversitesi 02:00:09
Takımsal klasman bayan
1. Tüfekçi Spor Kulübü 001:55:01
1. Sezin Tugen (Tüfekçi) 00:37:15
2.Emine Uluçay (Tüfekçi) 00:37:28
3.Burcu Bora (Tüfekçi) 00:40:18
Takımsal klasman erkek
1. Tüfekçi Spor Kulübü 01:42:54
2. Aspava Spor Kulübü 01:54:55
3. Yakın Doğu Üniversitesi 02:00:09
Takımsal klasman bayan
1. Tüfekçi Spor Kulübü 001:55:01