Transfer Silbaştan

9
Transfer Silbaştan

Aylardır peşinden koştuğu Bruma için Monaco’nun 16 milyon euroluk teklifinden sonra geri çekilen Galatasaray, Teknik Direktör Fatih Terim’in gözdeleri olan Arda Turan ve Nani için son kez girişimde bulundu ama olumsuz yanıt aldı.
Atletico Madrid’in 2 sene daha sözleşmesi bulunan Arda’nın mukavelesini uzatmak için milli yıldızla kısa süre içinde masaya oturacağı belirlendi. İspanyol ekibinin, Barcelona ile oynanan Süper Kupa maçındaki performansı sonrası Arda’nın yıllık ücretine ciddi bir zam yaparak uzun vadeli bir sözleşme imzalatmak istediği belirtildi.
Atletico Madrid’in bu operasyonla birlikte, Arda’nın sözleşmesinde bulunan, “24 milyon euroya serbest kalır” maddesindeki tazminat miktarını da artırmak istediği öğrenildi. Madrid ekibinin, 26 yaşındaki oyuncunun serbest kalma bedelini 35 milyon euroya çıkaracağı kaydedildi.

Son tarih 6 Eylül
Galatasaray’ın ilgilendiği bir diğer isim olan Nani konusunda gelen haberler de iyi değil…
Manchester United’ın, Nani ile 5 yıllık yeni bir sözleşme imzalayacağı bilgisini alan Cim-Bom transferde rotayı alternatif isimlere çevirdi. Sarı-kırmızılı kulüp listesinde tuttuğu ama medyaya yansımayan 3-4 genç yetenek için çalışmalarını hızlandırdı. Elmander’den sonra Riera’yı da göndererek 2 kişilik yabancı kontenjanı açmayı planlayan Galatasaray, Şampiyonlar Ligi için UEFA’ya listelerin verileceği 6 Eylül’e kadar iki oyuncuyu renklerine bağlamanın planlarını yapıyor.

Yekta, Rize’ye
Galatasaray’da fazla şans bulamayan Yekta Kurtuluş’un, Çaykur Rizespor’a kiralanacağı öğrenildi. Kasımpaşa’dan 2,5 yıl önce sarı-kırmızılı kulübe gelen 27 yaşındaki tecrübeli futbolcunun 300 bin euro karşılığında 1 yıllığına Karadeniz ekibine verileceği ifade edildi. Kulüpler arasında devam eden görüşmelerin hafta arasında sonuçlanması bekleniyor.