En Üst

29 Nisan 2017

Toparlanıyoruz’dan vekillere ve partilere mektup!

Toparlanıyoruz’dan vekillere ve partilere mektup!
Haber İçi Üst

Hareket tarafından yapılan yazılı açıklamada, mektubun içeriğine yer verildi. Mektupta, Anayasa değişikliği, Seçim ve Halk Oylaması Yasası, Siyasal Partiler Yasası, Hukuk Muhakemeleri Usulü Yasası, Kamu Görevlileri Yasası ve benzeri yasaların tadil edilmesi istendi.

Üçlü kararname sisteminin ve müşavirliğin ortadan kaldırılması, “Nereden Buldun Yasası”nın çıkarılması, gerçek anlamda Faiz Yasası’nın hazırlaması, tefeciliğin bitirilmesi, yolsuzluk ve torpilin engellenmesi, sağlık sisteminin top yekün değiştirilmesi yönünde hukuksal reformların yapılması gerektiği kaydedilen mektupta, denetim görevi çerçevesinde her türlü yolsuzluk ve hukuksuzlukla etkin mücadele beklentisi dile getirildi.

Mektupta ayrıca, bu doğrultuda yapılacak çalışmalara Toparlanıyoruz  Hareketi’nin tam destek vereceği de ifade edildi.

“Toparlanıyoruz Hareketi Seçilmişleri ve Atanmışları İzleme Komitesi” tarafından gönderilen mektupta,  belirtilen konuların takipçisi olunacağı, ilerleme sağlanmaması durumunda kamuoyunu bilgilendirerek baskı oluşturacak adımlar atılacağı da vurgulandı. Mektubun tam metni şöyle:

“Sayın Milletvekili,

Erken genel seçim neticesinde sandıktan çıkan iradenin, ülkemizde temiz toplum, temiz siyaset ve kendi irademize dayalı bir gelecek yönündeki beklentilerin meclise yansımasına neden olması temennisi ile birlikte milletvekili seçilmenizden dolayı sizi kutlarız.

Yeni yasama döneminde meclisten, öncelikle Anayasa değişikliği olmak üzere Seçim ve Halk Oylaması Yasası, Siyasal Partiler Yasası, Hukuk Muhakemeleri Usulu Yasası, Kamu Görevlileri Yasası ve benzeri yasaların derhal tadil etmesini ve ayrıca üçlü kararname sisteminin ve müşavirliğin ortadan kaldırılmasını, nereden buldun yasasının çıkarılmasını, gerçek anlamda faiz yasasının hazırlamasını, tefeciliğin bitirilmesini, yolsuzluk ve torpilin engellenmesini, sağlık sisteminin topyekün değiştirilmesi yönünde hukuksal reformların yapılmasını beklemekteyiz. Özetle; meclisin yasama görevini yerine getirerek, halkımızın layık olduğu bir yönetim şeklini  ve anlayışını etkin kılacak yasal düzenlemelere imza atmasını ümit ederken, denetim görevini icra edip her türlü yolsuzluk ve hukuksuzlukla etkin mücadele etmesini beklemekteyiz.

Bu bağlamda, yukarıdaki beklentilerimizin takipçisi olacağımızı ve bu kapsamda mecliste yapacağınız olumlu girişimlere katkı koymaya hazır olduğumuzu bildirir, yeni görevinizde başarılar dileriz.”

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King