Tolga Kasap: Yalnız bırakıldım

0
28
Tolga Kasap: Yalnız bırakıldım

Hüseyin KÖPRÜLÜ

Play-out maçları sonrası Süper Lig’e tutunmayı başaran Serdarlı’da genel kurul sıkıntısı yaşanıyor. Olağan genel kurul için henüz bir tarih belirlenemedi ancak mevcut başkan Tolga Kasap hem yalnız bırakıldığından hem de özel işlerinden dolayı başkanlığa aday olmayacağını açıkladı.

“Zoru başardık”

İlk kez çıktıkları Süper Lig’de kalarak zoru başaran Serdarlı’da, başkan Tolga Kasap sıkıntılı ancak sonu mutlu biten bir sezon yaşadıklarını belirterek “Zor bir sezon geçirdik ve ilk kez çıktığımız Süper Lig’de kalmayı başardık. Sezon boyunca maddi ve manevi sıkıntılar yaşadık. Buna karşın lige tutunduk” dedi.

“Transferler için benimle görüşen olmadı”

Hiçbir futbolcusu için kendisi ile bire bir görüşen olmadığını belirten Kasap şöyle devam etti: “Takımımızdan transfer edilmek istenilen oyuncular olduğu söyleniyor. Ancak direkt olarak benimle görüşen ve irtibata geçen olmadı. Başkan olarak şu ana kadar bana ulaşan teklifler olmadı. Serbest transfer hakkı bulunduran oyuncularımız var. Bunları da değerlendireceğiz. Futbolcularımın yanındayım. İ. Kabore’nin Türkiye’ye gitmesi için bilet parasını dahi kendim ödedim. Menüsküs ameliyatı olan Emrah Özdemir’in de yanında oldum. Fakat çoğu zaman yalnız bırakıldım. Futbolcuların sıkıntısı olağan genel kurulun henüz yapılmamasıdır. En kısa zamanda bunu da gerçekleştireceğiz.”

“Yeni dönemde aday değilim”

Olağan genel kurul tarihinin dahi belirlenemediği süreçte Serdarlı Başkanı Tolga Kasap başkan adayı olmayacağını söyledi. Kasap şunları ifade etti: “Yönetim kurulu olarak işlevsel anlamda çalışamadık. Gerekli kararları alamadık. Yönetimde sürekli farklı sesler çıktı ve bir bütün olamadık. Karar alacağımızda herkes toplantıya geldi ancak maddi anlamda yardım edenler olmadı. Maddi konular gündeme gelince kenara çekilenler oldu. Yapmak istediklerimi tam anlamıyla yapamadım. Çoğu zaman yalnız kaldım. Bıkkınlık getirdiler. Yeni dönemde başkanlığa aday olmayacağım. Artık kendi özel işlerimle ilgileneceğim.”