TKÖD: Doğru uygulamaya geçildi

14
TKÖD: Doğru uygulamaya geçildi

Dernek Başkanı Mehmet Zeki Avcı yaptığı açıklamada, bu uygulama ile yolun sadece 20 metrelik mesafesinde değil tüm yolda sürat limitinin kontrol altına alınmış olacağını kaydederek, ancak bu yolun ölümlü kazalara altyapı olarak da davetiye çıkardığını, sadece kamera konarak tehlikenin nispeten iyileşmesine rağmen ortadan kalkmadığını belirtti.
Orta refüjün bariyersiz olmasının, karşı şeride geçmelere neden olduğunu,  hem de kot farkından dolayı ölümlere davetiye çıkardığını ifade eden Avcı, “Orta refüjde bariyer olmaması nedeni ile ortada dikilen elektrik direklerine çarpan araçtaki ölüm hatırlarımızdadır” dedi.

2011 yılında bu yola döşenmeye başlanan bariyerlerin ani bir kararla durdurulduğunu söyleyen Avcı, “Hamitköy- Haspolat arasındaki çift gidişli yol, çökük bir yoldur ve acil olarak asfaltla kaplamalıdır, yol kenarlarındaki banketler asfalt hale getirilmelidir, yüksek kenarlara bariyer konmalıdır, gece kulübünden anayola dik çıkış verilmemelidir,  gidiş geliş yollar arasındaki kot seviyesi nedeni ile orta refüj acilen bariyerlenmelidir” ifadelerini kullandı.

Avcı, hıza bağlı ölümlü kazaları önlemeyi hedefleyen kameraların, altyapının da güvenliği artırılarak desteklenmesi gerektiğini belirterek,  beş ay önce alınan sekiz anayol devriye aracının hala depolarda bekletilmesinin ve yol güvenliğini artırmada kullanılmamasının da sorgulanması gerektiğini söyledi.

Avcı, “Mevcut yollarımızın altyapısı ve güvenlik standartları sorgulanarak Trafik Eylem Planı devreye sokulmalıdır” dedi.