Terim: Çatır Çatır Oynamalarını İstiyorum

3 Temmuz 2013 Çarşamba | 14:43
Terim: Çatır Çatır Oynamalarını İstiyorum
Kıbrıs Town Houses

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ile futbolcular Fernando Muslera ve Felipe Melo, Şampiyonlar Ligi H Grubu'nda oynanacak Manchester United karşılaşması öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

MELO: "KEŞKE BREZİLYA MİLLİ TAKIM TEKNİK DİREKTÖRÜ DE…"

İlk olarak söz alan Felipe Melo; "Her geçen gün daha iyiye gidiyorum. Yüzde yüz hazırım diyemem. Yüzde yüz sadece Messi için diyebiliriz. Çalışmalarım devam ediyor. Her geçen gün daha iyiye gideceğim" şeklinde konuştu.

Manchester United Menajeri Alex Ferguson'ın kendisi hakkında sözlerini değerlendiren Brezilyalı futbolcu; "Ferguson yaşayan bir efsane. Benim hakkımda olumlu şeyler söylemesi beni muttlu etti. Ancak bu sözleri bir kenara koymak gerekiyor. Sahaya çıkıp kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Ferguson böyle düşünüyor ama keşke Brezilya Milli Takım Teknik Direktörü de böyle düşünseydi" ifadelerini kullandı.

"KARİYERİMİN EN ÖNEMLİ MAÇLARINDAN BİRİ"

Galatasaray'ın Uruguaylı file bekçisi Fernando Muslera, artık takıma iyice alıştığını belirterek; "Geçen sene durum farklıydı. Takımı tanımıyorsunuz, ligi tanımıyorsunuz. Adaptasyon sürecini aşarken bazı hatalar alıyor. Ancak sonrasında takıma ve hocama en iyi şekilde yardımcı olduğumu düşünüyorum. Sonunda gelen bir şampiyonluk var. Yeni sezonda hatalar oldu. Bu hatalar olabilir. Ancak zamanla hatalarımız ortadan kalkacak." şeklinde konuştu.

Kariyerinin en önemli maçlarından birine çıkacağını belirten Uruguaylı file bekçisi; "Kariyerim için Şampiyonar Ligi çok önemli. Kariyerimde ilk Şampiyonlar Ligi maçı olacak. Bu benim için çok önemli." dedi.

"GÖZLER ÜZERİMİZDE"

İki futbolcudan sonra söz alan teknik direktör Fatih Terim, oldukça önemli bir maceraya atıldıklarını belirterek; "Ülkemizi Şampiyonlar Ligi'nde tek biz temsil ediyoruz. Sanırım bu yüzden gözler üzerimizde. Manchester United da büyük bir kulüp. Herkesin konsantresinin bu maçta olması doğal. Oyuncularım işin en önemli kısmını halledecekler. Başlangıcın burda olması hem iyi, hem kötü. Önce Cluj ya da Braga ile oynamak, uzun süredir Avrupa'da olmayan Galatasaray için daha iyi bir deneyim olabilirdi." şeklinde konuştu.

"MANCHESTER POLİSİNİ ANLAYIŞLA KARŞILAMAK LAZIM"

Havaalanında yaşanan gerilimle ilgili olarak konuşan başarılı teknik adam; "Otele geldiğimde duydum. Sabah Manchester'da bir hadise olmuş ve 2 polis öldürülmüş. O yüzden Manchester polisinin durumunu anlayışla karşılamak lazım. Olayı büyümeden halletmek iyi oldu. Onları da anlayışla karşılamak lazım." ifadelerini kullandı.

TERİM İDDİALI! "ÇATIR ÇATIR OYNAMALARINI İSTİYORUM…"

Manchester United'ın çok önemli bir ekip olduğunu belirten tecrübeli teknik adam; "Dünyanın en iyi birkaç takımından biriyle oynuyoruz. Özellikle Şampiyonlar Ligi'nin ilk üç takımından biriyle oynuyoruz. Manchester United ile Old Trafford'da oynamak kolay değil. Oyuncularıma Türkiye'de oynadıkları performansın yetmeyeceğini söyledim. O performansın üzerine çıkmaları gerekiyor.

Herkes kazanmak istiyor ama gerçekleri de görmek lazım. Manchester kendi evinde seyircisiyle iyi bir bütünlük yakalıyor. Galatasaray daha çok arzu edecek, daha çok isteyecek ve korkmadan, usanmadan kendi oyununu sergileyecek. Her şey kazanmak değil. Bu gibi yerlerde yarışmak da önemli. Burada alacağımız sonuç grubu belli etmez. Bir sonraki maça avantajlı ya da dezavantajlı çıkarız.

Çatır çatır çıkıp oynamalarını istiyorum. Geçtiğimiz sezondan bu yan hedefimizi gerçekçi tutarak, ileriye dönük olarak zamanını çok değerli gören bir Galatasaray var. Çok güzel mücadele edeceğiz ve sonucunu hep beraber göreceğiz." ifadelerini kullandı.

"KAYBETMEK KOLAY, KAZANMAK OLAY"

Manchester United ile oynayacakları karşılaşmanın her sonuçta kendilerine fayda sağlayacağını belirten tecrübeli teknik adam; "Kaybetmek çok kolay, kazanmak olay. Ben bunda ısrar ediyorum. Umarım oyuncularım sahada ikinciyi seçer. Burada alacağımız her türlü olumlu sonuç, bizim daha da iyi bir takım olmamızı sağlar." ifadelerini kullandı.

"BU FIRSATI İYİ DEĞERLENDİRMELERİ GEREKİYOR"

Genç oyuncular için bunun iyi bir fırsat olduğunu dile getiren Terim; "Açıkçası ben Şampiyonlar Ligi'nde şimdiye kadar oynamamış oyuncularım adına bunu fırsat olarak görmesini istiyorum. Bu şans her zaman gelmez. Her oyuncu için bunları söylüyorum. Bu fırsatı iyi değerlendirmeleri gerekiyor. Sebep bulmak isterseniz bulursunuz. Bahane bulmadan çıkıp oynamaları gerektiğini bilmeliler." dedi.

"İNŞALLAH FENERBAHÇE VE BEŞİKTAŞ'I TAKİP EDERİZ"

Tecrübeli teknik adam, 'Burada Fenerbahçe ve Beşiktaş kazandı. Galatasaray ezeli rakipleriyle yarış içine girerek kazanmayı çok istiyor mu?' şeklinde soruya; "Her maçın zamanı yeri, şartları çok değişik.

Galatasaray'ın burada 3-3 kaldığı İstanbul'da 0-0'la geçtiği turu hatırlıyorum. Fenerbahçe'nin galibiyeti var. Beşikraş'ın galibiyeti var mı bilmiyorum. Var evet. İnşallah Fenerbahçe ve Beşiktaş'ı biz takip ederiz. Ezeli rakiplerimizin aldığı neticeleri almayı isterim. Önemli işler yapmışlardı. Umarım biz de aynı sonucu alırız." ifadeleriyle yanıt verdi.

"M. UNITED, ŞAMPİYONLAR LİGİ'NİN EN BAŞARILI TAKIMI"

Manchester United'ın bu sezon Şampiyonlar Ligi için daha istekli olacağını belirten Terim; "Manchester United bana göre Şampiyonlar Ligi'nin en başarılı takımı. Burda hep varlar. Geçen sene elenmiş olabilirler.

Bir tanesinde ben de vardım. Bayern Münih'i geçerek şampiyon olmuşlardı. Geçen sene başarısız olması daha tehlikeli, daha çok isteyeceklerdir. Yaptıkları takviyelerle Avrupa'nın en önemli takımı haline geldiler, daha da güçlendiler. Bu sene kesinlikle Şampiyonlar Ligi'nde daha çok kazanmak isteyeceklerdir." dedi.